Reklama

Wola Zgłobieńska. Uczeń spędził 4 godziny sam w sali! Gdzie była dyrekcja?! [LIST CZYTELNIKA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Google Maps

Wola Zgłobieńska. Uczeń spędził 4 godziny sam w sali! Gdzie była dyrekcja?! [LIST CZYTELNIKA] - Zdjęcie główne

foto Google Maps

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów Dyrektor Szkoły Podstawowej w Woli Zgłobieńskiej w gminie Boguchwała na 4 godziny pozostawił dziecko w sali bez opieki. Została złożona skarga na dyrektora szkoły za nie zapewnienie opieki uczniowi drugiej klasy podczas przebywania dziecka w placówce. Zaniepokojeni rodzice złożyli skargę do gminy. Przeczytaj dalej opis wydarzenia na podstawie listu naszego czytelnika.

Koniec kwietnia br., trwająca trzecia fala koronawirusa w Polsce. Z racji tej, że jeden z rodziców pracuje w służbie zdrowia to przysługiwała ich dziecku opieka szkolna podczas okresu pandemii i nauki zdalnej. Rodzice jak co dzień przyprowadzili więc dziecko do szkoły.Wcześniej złożyli oni  wniosek do dyrekcji szkoły o opiekę świetlicową na czas nauki zdalnej, aż do czasu powrotu dzieci do szkoły w normalnym trybie.

- Dyrekcja tego dnia nie była przygotowana na przyjęcie ucznia i z powodu niezabezpieczenia opiekuna dyrektor zadecydował, że uczeń zostanie posadzony sam w pustej sali i tak spędzi dzień. 9-letni chłopiec, bez opieki, nauczyciela i rówieśników siedział w pustej sali i przeżył traumę oraz zniechęcenie do szkoły.

- alarmuje nas czytelniczka.

Rodzice nie kryją żalu do szkoły.

- Dziecko boi się, że sytuacja się powtórzy. Samego w sali, bez opieki nie można pozostawić dziecka w wieku szkolnym.

– twierdzi pełnomocnik rodziny, która postanowiła zawalczyć o sprawiedliwość oraz swoje prawa i zadość uczynienie za traumę jaką doznało dziecko tyle godzin przebywając samo w zamkniętej sali.

Prawo oświatowe kategorycznie nakazuje ciągłą opiekę nad uczniem. Pozostawienie samego dziecka jest bezdyskusyjnym złamaniem prawa i narażeniem dziecka na utratę zdrowia lub życia. Rodzice dziecka zawiadomili o fakcie Urząd Miejski w Boguchwale. Gmina zaś złożyła zawiadomienie o możliwości popełniania przestępstwa do Kuratorium w Rzeszowie. Kuratorium sprawę rozpatruje.

1 lipca br Rada Miejska w Boguchwale miała rozpatrywać skargę na nie zapewnienie należytej opieki nieletniemu przez dyrektora szkoły. Niespodziewanie radni zdjęli z porządku obrad ten punkt.

- 24 czerwca podczas posiedzenia komisji skarg odbyły się przesłuchania dyrektora i skarżących. Sprawa wydawała się prosta. Niektórzy radni twierdzą, że już była przygotowana uchwała o zasadności skargi. Ale na ostatnim posiedzeniu komisja skarg stwierdziła, że potrzebują jeszcze opinii Kuratorium w tej kwestii. Dziwne, że pracownicy gminni nie byli w stanie odpowiedzieć na pytania Komisji. Może to celowe działanie, ale co się odwlecze to nie uciecze. Rodzice czekają na werdykt. Ale to nie koniec sprawy bo ponoć dzieci rodziców pracujących w służbie zdrowia, którym nie udzielono opieki świetlicowej w tym dniu jest więcej i zamierzają złożyć zażalenie na dyrektora szkoły.

- pisze czytelniczka.


W poniedziałek 5 lipca otrzymaliśmy oświadczenie Dyrektora Szkoły Jana Fularza. Przeczytasz je TUTAJ.
O szczegółowe wyjaśnienie całej sytuacji poprosiliśmy Urząd Miejski w Boguchwale. Do sprawy wrócimy. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy