Reklama

Dyrektor szkoły w Woli Zgłobieńskiej: "dziecko powinno być w domu, jednakże miało zapewnioną opiekę po przybyciu do szkoły"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: boguchwala.pl

Dyrektor szkoły w Woli Zgłobieńskiej: "dziecko powinno być w domu, jednakże miało zapewnioną opiekę po przybyciu do szkoły" - Zdjęcie główne

Dyrektor szkoły Jan Fularz | foto boguchwala.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów W poniedziałek ujawniliśmy list rodziców ucznia Szkoły Podstawowej w Woli Zgłobieńskiej w gminie Boguchwała. Zgodnie ze sztuką dziennikarską poprosiliśmy o odniesienie się do sprawy nadzorcę szkoły - władze gminy. Co prawda odpowiedzi wciąż nie dostaliśmy, jednakże na jednej z grup w mediach społecznościowych odniósł się Jan Fularz, dyrektor szkoły. Kierujący placówką ma zgoła odmienne zdanie do listu naszej czytelniczki.

Stanowczo dementuję insynuacje (rodziców - przyp. redakcja), jakoby uczeń był pozbawiony opieki. Był to okres wprowadzonej nauki hybrydowej od dnia 26.04 do 02.05.2021r. . Dyrektor szkoły wspólnie z gronem pedagogicznym ustalił w dniu opublikowania Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 22 kwietnia 2021 r. Poz. 752, harmonogram nauki w systemie hybrydowym, zgodnie z wytycznymi MEiN, jak wytycznymi GIS. Harmonogram został opublikowany za pośrednictwem przyjętych w szkole i znanych rodzicom i uczniom kanałów przekazu informacji ( strona internetowa szkoły, dziennik elektroniczny i szkolny profil Facebook).
- pisze dyrektor Jan Fularz. 


W oświadczeniu dyrektor szkoły zapewnia, ze dziecko, w dniu 27 kwietnia, według ustalonego harmonogramu powinien przebywać w domu, ucząc się zdalnie za pośrednictwem wybranej platformy MS TEAMS, jednakże stało się inaczej.

W drugim dniu funkcjonowania nauczania hybrydowego, chłopiec pojawił się w szkole w godzinach porannych w czasie funkcjonowania świetlicy szkolnej, wraz z pozostałymi dziećmi z klasy I zgłoszonymi uprzednio przez Rodziców do opieki . Uczeń ten otrzymał należytą opiekę i nadzór nauczyciela w trakcie swojego pobytu w szkole. Podczas trwania czterech godzin lekcyjnych połączony był zdalnie ze swoim wychowawcą. z użyciem platformy TEAMS. Jako dyrektor szkoły zobowiązałem nauczyciela, który sprawował poranną do opiekę świetlicową do nieustannej opieki nad uczniem . Osobiście doglądałem jak przebiega opieka i zajęcia na platformie TEAMS . Obok w sali była inna nauczycielka i prowadziła zajęcia w swojej klasie - stacjonarnie.

- opisuje sytuację Jan Fularz. 
 
Chłopiec po swoich lekcjach zszedł na przerwie do świetlicy, gdzie wespół z innymi dziećmi była nad nim sprawowana opieka i nadzór. Do chwili odbioru przez rodzica uczeń ten był pod stałą opieką pracownika LOK „Wspólnota”. Jego obecność przed zajęciami jak i po ich zakończeniu jest odnotowana w dokumentacji przez nauczycieli, którzy wyznaczeni byli do opieki nad dzieckiem w świetlicy, zarówno przed jak i po zajęciach.
Rodzice zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 22 kwietnia maja prawo zawnioskować o opiekę, zgodnie z pkt.5 tego Rozporządzenia, cyt." Dyrektor szkoły podstawowej oraz szkoły artystycznej realizującej kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej, NA WNIOSEK RODZICÓW, MA OBOWIĄZEK ZORGANIZOWAC OPIEKĘ W SZKOLE TAKŻE DLA DZIECI, KTÓRE W DANYM DNIU REALIZUJĄ ZAJĘCIA NA TERENIE SZKOŁY ZGODNIE Z par. 3 ust. 4a pkt 1 lub par. 4 ust. 3a pkt 1." [pisownia oryginalna] 
 
 
-  mówi Fularz.
 
Dyrektor zwraca uwagę, że w sytuacji opisywanej w liście do naszej redakcji przez rodziców dziecka, zabrakło woli z ich strony, w zakresie dopełnienia złożenia wniosku w jakiejkolwiek formie, czy to poprzez informację za pośrednictwem e - dziennika, telefoniczną lub osobiście.

Autor artykułu pragnie zaznaczyć, że opublikowany wcześniej materiał, opatrzony klauzulą "[list czytelnika]" był oparty na jednostronnej wypowiedzi jego autora (autorów). Skierowaliśmy zapytanie prasowe do Urzędu Miejskiego w Boguchwale. Wciąż czekamy na odpowiedź władz gminy Boguchwała w kontekście procedowania skargi rodziców na działania dyrektora. 


 
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy