Reklama

Wniosek o nadanie tytułu Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa dla Tadeusza Ferenca złożyli deweloperzy

Opublikowano: pt, 26 lis 2021 07:47
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rzeszów W najbliższy wtorek (30 listopada) Rada Miasta Rzeszowa zajmie się uchwałą o nadaniu tytułu Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa dla byłego prezydenta Tadeusza Ferenca. Porozumienie Razem dla Rzeszowa opublikowało wniosek o taki tytuł, którego autorami są między innymi deweloperzy.

- Z wnioskiem wystąpiły m.in. firmy związane z dzierżawą nieruchomości, zarządzaniem nieruchomościami oraz deweloperzy - czytamy w mediach społecznościowych Razem dla Rzeszowa. Zrzeszenie kilku stowarzyszeń i aktywistów wyraża wątpliwości, co do zasadności takiego wniosku. 

Honorowy Obywatel Rzeszowa za liczne zasługi

We wniosku, do których dotarło Razem dla Rzeszowa,  jego autorzy wskazują na istotne projekty i inwestycje wykonane za urzędowania Tadeusza Ferenca.

Wśród nich są m.in.

  • utworzenie strefy ekonomicznej Dworzysko,
  • uruchomienie sieci internetu szerokopasmowego,
  • budowa monitoringu miejskiego,
  • remonty szkół, placówek kultury, 
  • modernizacje sieci grzewczych, wymiana kotłów węglowych,
  • inwestycje w zieleń i ochronę środowiska,
  • modernizacja Szpitala Miejskiego,
  • inwestycje drogowe.
Całość wniosku znajdziesz w galerii do tego artykułu. Co ciekawe, wniosek wpłynął do Kancelarii Urzędu Miasta Rzeszowa 1 marca, kilka dni po rezygnacji ze stanowiska przez Tadeusza Ferenca. 

Razem dla Rzeszowa: nie było tak "kolorowo"

- Tą szczególną godność nadaje się wytrwałemu zwolennikowi dialogu z mieszkańcami Rzeszowa, niestrudzonemu w działaniach związanych z rozwojem i modernizacją miasta, oddanemu pracy na rzecz samorządu, który stanowi niekwestionowany wkład w ukształtowanie obrazu współczesnego Rzeszowa - napisano w uzasadnieniu projektu uchwały Rady Miasta Rzeszowa.

Razem dla Rzeszowa uważa, że nie było tak "kolorowo". - Doskonale pamiętamy, jak wyglądał „dialog" z obywatelami miasta, którego de facto nie było. Nie podzielamy opinii, że działalność Tadeusza Ferenca wpłynęła na zrównoważony rozwój miasta - mówią nam członkowie ruchu. 

Porozumienie kilku stowarzyszeń zwraca uwagę, że „wskazane zasługi powinny zostać poddane dyskusji i zestawione z raportem Najwyższej Izby Kontroli, który dotyczy polityki i gospodarki mieniem miasta, w tym terenów zielonych oraz z raportem NIK dot. nieprawidłowości w MPWiK Rzeszów". 

- Obecny Prezydent i Radni Miasta Rzeszowa dysponują obszerną wiedzą na wszystkie tematy, w tym te związane z nepotyzmem i innymi negatywnymi zjawiskami występującymi w mieście. W naszej opinii miasto było źle zarządzanie

- uważają członkowie Razem dla Rzeszowa. 

Wniosek o nadanie tytułu Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa dla Tadeusza Ferenca, jak wynika z udostępnionych dokumentów, podpisało także Centrum Medyczne "Medyk" oraz firmy związane z dzierżawą nieruchomości i ich zarządzaniem.

 - Dużym orędownikiem tej inicjatywy jest także wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł - pisze Razem dla Rzeszowa. 

Uchwała o nadaniu wyjątkowego tytułu dla byłego prezydenta Rzeszowa zajmą sie radni, podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta, zaplanowanej na wtorek, 30 listopada. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.