Reklama

Władze Rzeszowa prezentują projekt budżetu na 2022 rok. Ponad 357 mln zł na inwestycje

Opublikowano: wt, 16 lis 2021 13:00
Autor: | Zdjęcie: Biuro Prasowe Urzędu Miasta Rzeszowa

Władze Rzeszowa prezentują projekt budżetu na 2022 rok. Ponad 357 mln zł na inwestycje  - Zdjęcie główne

Jest wstępny projekt budżetu Rzeszowa na 2022 rok | foto Biuro Prasowe Urzędu Miasta Rzeszowa

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rzeszów Gotowy jest projekt przyszłorocznego budżetu Rzeszowa. Jak informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta, wydatki zaplanowano na kwotę ponad 1,76 miliarda złotych. Aż 357,6 milionów złotych przeznaczy się na inwestycje.

- Projekt przyszłorocznego budżetu jest ambitny – to kontynuacja trwających obecnie ważnych zadań oraz inwestycje nowe, bardzo potrzebne dla naszego miasta - zapowiada Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. W przyszłorocznym budżecie pojawią się pieniądze między innymi na pieniądze na wiadukt, który połączy ulicę Wyspiańskiego z Hoffmanowej oraz inny, w ciągu ulicy Langiewicza.

W projekcie budżetu zapisano także pieniądze na budowę parkingu podziemnego pomiędzy budynkiem Urzędu Marszałkowskiego a Zespołem Szkół nr 1 przy ulicy Towarnickiego. Miasto chce zabezpieczyć także fundusze na budowę aquaparku.

- Sporo zainwestujemy w oświatę – na liście zadań pojawią się wyczekiwane przez mieszkańców rozbudowy szkół na osiedlach Staromieście i Matysówka

- mówi prezydent Rzeszowa.

Wśród najciekawszych zadań, jakie będą realizowane, są m.in.:

  • budowa hali sportowej z zapleczem sanitarnym, boiskami i salami lekcyjnymi przy budynku Zespołu Szkół nr 1 przy ul. Towarnickiego,
  • przebudowa krytej pływalni przy ul. Matuszczaka z przystosowaniem obiektu do treningów skoków do wody,
  • budowa zespołu oświatowego na osiedlu Drabinianka,
  • budowa Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki,
  • budowa Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego.
Spośród wydatków bieżących na zadania własne najwięcej, ponad 570 milionów złotych, miasto zamierza przeznaczyć na oświatę i wychowanie. Na gospodarkę komunalną i ochronę środowiska miasto wyda 125 milionów złotych, a na transport ponad 122 miliony.

Projekt budżetu Urząd Miasta i jednostki podległe prezydentowi, przygotowały na podstawie wniosków z osiedli, które na bieżąco wpływają do ratusza. 

Projektem budżetu zajmą się rzeszowscy radni. Sesję zaplanowano za tydzień, 23 listopada. Ostateczny budżet zostanie przyjety podczas sesji budżetowej w grudniu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy