Reklama

300 laptopów dla podkarpackich uczniów na 30-lecie Asseco Poland

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Grzegorz Bukała/UM Rzeszowa

300 laptopów dla podkarpackich uczniów na 30-lecie Asseco Poland  - Zdjęcie główne

Asseco Poland przekaże 300 laptopów dla najbardziej potrzebujących uczniów w regionie. | foto Grzegorz Bukała/UM Rzeszowa

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych na Podkarpaciu trafi 300 laptopów. Przekaże je rzeszowska firma Asseco Poland, która w ramach 30 rocznicy swojego powstania zorganizowała akcję #AssecoDzieciom.

#AssecoDzieciom to wspólna akcja Asseco Poland, Prezydenta Miasta Rzeszowa Konrada Fijołka, Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla i Podkarpackiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża. Najbardziej potrzebujący uczniowie z województwa podkarpackiego dostaną nowe laptopy. Ma być ich 300 za łączną kwotę blisko miliona złotych. 

Jak wynika z raportu Federacji Konsumentów, aż 50-70 tysięcy uczniów w Polsce nie posiada w domu żadnego komputera lub tabletu, a ponad milion (co czwarty) musi współdzielić urządzenia z rodzeństwem lub rodzicami, co realnie uniemożliwia edukację zdalną, utrudnia kontakt z rówieśnikami i prowadzi do wykluczenia cyfrowego.

- Asseco jest liderem cyfryzacji w Polsce i jednym z największych producentów oprogramowania w Europie. Firma powstała 30 lat temu w Rzeszowie i do dzisiaj jest silnie związana z regionem podkarpackim, gdzie mieści się jej centrala. Dlatego też w ramach obchodzonego w tym roku jubileuszu podjęliśmy decyzję o przekazaniu najbardziej potrzebującym uczniom szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych w województwie podkarpackim 300 komputerów wraz z darmowym pakietem dostępu do internetu, który zafundowała sieć komórkowa Plus. To dla nas bardzo ważne, aby wspierać rozwój młodzieży i walczyć z wykluczeniem cyfrowym – mówi Marek Panek, Wiceprezes Asseco Poland.

fot. Grzegorz Bukała/UM Rzeszowa

Do akcji dołączył także Rzeszów, który zna problemy uczniów w dostępie do komputera. Potwierdziła to epidemia i trwające w jej czasie nauczanie zdalne. 

- Zaprosiłem do udziału w tej akcji dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, która ma pod opieką potrzebujące rodziny w naszym mieście, oraz dyrektora Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Rzeszowa, który korzystając ze wsparcia nauczycieli i dyrektorów szkół, jest w stanie wytypować najbardziej potrzebujących, ambitnych uczniów

- powiedział Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Sprzęt będzie przekazany na rzecz dzieci i młodzieży poprzez Podkarpacki Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża i współpracujące z nim oddziały lokalne.

- Dzięki takiej współpracy dotrzemy do najbardziej potrzebujących uczniów, gdyż równe szanse w dostępie do wiedzy są kluczowe dla edukacji i rozwoju. Akcja została zainaugurowana 15 listopada i jest to również start zgłoszeń za pośrednictwem strony www. Zgłaszać uczniów mogą przedstawiciele organizacji działających na rzecz pomocy społecznej, a także szkoły, oraz parafie – dodaje Maciej Maruszak, dyrektor Podkarpackiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża.

Akcja #AssecoDzieciom trwa od 15 listopada do 15 grudnia. Zgłoszenia przyjmowane są za pośrednictwem strony: www.assecodzieciom.pl do dnia 30 listopada. Rozpatrywanie wniosków oraz wybór obdarowanych przez komisję weryfikacyjną nastąpi od 1 do 7 grudnia. Natomiast dystrybucja i przekazanie sprzętu odbędzie się w dniach 8-20 grudnia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy