Reklama

W niedzielę piknik wojskowy pod hasłem "Szczepimy się!"

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pomorski Urząd Wojewódzki

W niedzielę piknik wojskowy pod hasłem "Szczepimy się!" - Zdjęcie główne

zdjęcie ilustracyjne | foto Pomorski Urząd Wojewódzki

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów W najbliższą niedzielę z okazji Święta Wojska Polskiego, na parkingu przed budynkiem Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego odbędzie się piknik wojskowy pod hasłem #SzczepimySię! Organizatorami przedsięwzięcia są: Wojewoda Podkarpacki, 21. Brygada Strzelców Podhalańskich oraz Marszałek Województwa Podkarpackiego.

Spragnieni militarnych atrakcji nie znajdą powodów do narzekań. Na parkingu staną m.in.: Kołowe Transportery Opancerzone „Rosomak" (w różnej wersji uzbrojenia), Ciężki Kołowy Pojazd Ewakuacji i Ratownictwa Technicznego, nie zabraknie także pokazu broni przeciwpancernej oraz przeciwlotniczej.


Sprzęt zaprezentują również pozostałe służby mundurowe. Będzie można zapoznać się z wyposażeniem wozów Państwowej Straży Pożarnej, zaglądnąć do policyjnego radiowozu, porozmawiać z ratownikami medycznymi, a w towarzystwie ekspertów z NBP nauczyć się  rozpoznawania znaków pieniężnych oraz sprawdzić ile zmieści bankowóz. W trakcie pikniku dowiemy się także czego lepiej nie przywozić z wakacji i jak działa mobilny rentgen. Nie zabraknie również wojskowej grochówki.

Na terenie pikniku funkcjonował będzie Tymczasowy Punkt Szczepień.

-Wzorem poprzednich akcji - wystarczy przyjść i zaczekać na swoją kolej – bez wcześniejszego zapisywania się na konkretną godzinę.

- mówi Michał Mielniczuk, Rzecznik Prasowy ​Wojewody Podkarpackiego

Punkt będzie otwarty od 13:30 do 17:00. Na chętnych oczekiwać kadra szpitala MSWiA w Rzeszowie. Utworzone zostaną dwa zespoły szczepiące. Badanie kwalifikacyjne do szczepienia przeprowadzi lekarz. Do wyboru będą dwa rodzaje szczepionki: Pfizer oraz Johnson&Johnson.

W związku z organizacją uroczystości, 13, 14 i 15 lipca parking przy Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim będzie niedostępny. Osoby niepełnosprawne będą mogły skorzystać z miejsc zlokalizowanych na parkingu od strony ul. Grunwaldzkiej.

W programie festynu oprócz możliwości zaszczepienia się przeciwko COVID-19, będą animacje, gry i zabawy dla dzieci, promocja książki „Historia wojsk górskich II Rzeczypospolitej 1918-1939", autorstwa dra Wojciecha Mosia, wystawa fotograficzna ,,21 Brygada Strzelców Podhalańskich w Siłach Odpowiedzi NATO", koncert Sekcji Wokalnej Klubu 21. Brygady Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa, atrakcje kulinarne – grochówka wojskowa, stoiska promocyjne, prezentacje uzbrojenia, umiejętności oraz nowoczesnego sprzętu Partnerów wydarzenia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy