reklama

Szpital tymczasowy w Rzeszowie wciąż bez skompletowanej kadry medycznej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Podkarpacki Urząd Wojewódzki

Szpital tymczasowy w Rzeszowie wciąż bez skompletowanej kadry medycznej - Zdjęcie główne

Zdjęcie wykonane wewnątrz "oddziału covidowego" w Rzeszowie | foto Podkarpacki Urząd Wojewódzki

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów W Rzeszowie będzie funkcjonował szpital tymczasowy dedykowany pacjentom z Covid-19. Placówka została przygotowana w nowo wybudowanym skrzydle SP ZOZ MSWiA przy ul. Krakowskiej.
reklama

Proces tworzenia szpitala tymczasowego w  nowym obiekcie szpitala MSWiA w Rzeszowie rozpoczął się w chwili wydania decyzji ministra zdrowia 26 października 2020 r. Czas realizacji przedsięwzięcia, czyli udostępnienia i przystosowania pomieszczeń, zakupów sprzętu oraz organizacji dostaw z Agencji Rezerw Materiałowych wyniósł 30 dni.

- Etap zaawansowania organizacji jednostki jest znaczący, termin wskazany w decyzji Ministra Zdrowia zostanie zachowany. Mamy doświadczony personel, także szpitala MSWiA, przygotowany do tego, aby wkrótce rozpocząć działalność szpitala tymczasowego.

 – powiedziała podczas wczorajszej konferencji prasowej Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki. 

Uruchomienie szpitala tymczasowego w nowej części szpitala MSWiA pozwoli przywrócić oraz utrzymać pozostałą, starą część szpitala w gotowości do udzielania innych świadczeń zdrowotnych.

Nie będą przenosić pacjentów

Na oddziale przygotowano 160 miejsc dla pacjentów, w tym 30 stanowisk respiratorowych z możliwością uruchomienia kolejnych dodatkowych miejsc dla osób wentylowanych mechanicznie w jednym miejscu.

- Szpital tymczasowy wykorzystywany będzie etapowo, z uwzględnieniem aktualnej sytuacji epidemiologicznej w regionie, w tym liczby zachorowań wymagających hospitalizacji oraz wypełnienia liczby miejsc w szpitalach poziomu II, które przygotowały miejsca oraz kadrę medyczną do zabezpieczenia pacjentów z COVID-19.

- czytamy na stronie Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego

Pierwsi pacjenci z potwierdzonym zarażeniem koronawirusem mogą trafić do szpitala już 26 listopada. Okazuje się, że władze województwa nie planują przenoszenia pacjentów z innych szpitali do placówki MSWiA. 

- Szpital będzie funkcjonował od 26 listopada. Nie będziemy przenosić tam pacjentów z innych szpitali. 

- tłumaczy Michał Mielniczuk, rzecznik wojewody. 

Ilu medyków?

Zabezpieczenie pacjentów podejrzanych lub zakażonych wirusem SARS-CoV-2 odbywać się będzie na trzech poziomach tj.:

- Poziom I - czyli organizacja we wszystkich szpitalach miejsc izolowanych dla pacjentów z podejrzeniem COVID-19 do czasu otrzymania wyniku badania;

- Poziom II – zabezpieczenie miejsc leczenia pacjentów z potwierdzonym COVID-19 na oddziałach zakaźnych/obserwacyjno-zakaźnych oraz w innych oddziałach. Wydzielenie bezpiecznych stref dla pacjentów, którzy leczeni są z innych przyczyn niż COVID-19;

- Poziom III – udzielanie specjalistycznych zakresów świadczeń zdrowotnych dla pacjentów COVID-19.

Docelowo na „covidowym oddziale” szpitala zatrudnienie znajdzie ok. 50 medyków. Jak wygląda kompletowanie kadry medycznej na dwa dni przed oficjalnym otwarciem?

- Kadra nie jest skompletowana. To jest dopiero pierwszy etap. Wymagane jest zatrudnienie ok. 50 medyków. Będą to pracownicy szpitala MSWiA i osoby z rekrutacji. Wczoraj mieliśmy łącznie 70 zgłoszeń.

- dodaje Michał Mielniczuk. 

Osoby, które znajdą zatrudnienie w szpitalu tymczasowym mogą liczyć na tzw. dodatek covidowy. Będą zatrudnieni jako pracownicy szpitala MSWiA, a ich pensja będzie uzależniono od pełnionej funkcji oraz doświadczenia zawodowego.

 

rafal.bolanowski@korso.pl

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
reklama
reklama