Reklama

Z otoczenia dworca PKP Rzeszów - Główny znikają lokale z zapiekankami i kwiatami, zamyka się całodobowa apteka. Startuje budowa RCK [ZDJĘCIA, WIDEO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rzeszów Rozpoczyna się budowa Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. Inwestycja obejmuje remont budynku dworca PKP Rzeszów Główny oraz przebudowę terenu przed nim. To jedna z najważniejszych inwestycji w stolicy Podkarpacia. Niestety musimy się pogodzić z tym, że z Placu Dworcowego oraz ulicy Grottgera zniknęły lokale z kultowymi zapiekankami i kwiaciarnie. Zostały przeniesione pod dworzec PKS.

Budowa Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego składa się z trzech etapów, a jej koszt to 74 miliony złotych. Dokumentacja budowy parkingu na placu przed dworcem kolejowym jest już gotowa. Plac budowy został już przekazany wykonawcy. Wkrótce zostanie ogrodzony, z wydzielonymi szlakami pieszymi (w celu dotarcia do budynku dworca). 

Ze względu na szczególną rolę, jaką pełni obecnie główny rzeszowski dworzec kolejowy, na którym działa punkt informacji i pomocy uchodźcom z ogarniętej wojną Ukrainy, prace będą one polegały głównie na przygotowaniu zaplecza budowy. 

Przy dworcu swoją działalność prowadziło wielu przedsiębiorców. W związku z rozpoczęciem prac budowlanych muszą zmienić swoje dotychczasowe lokalizacje. 

Kultowe zapiekanki STS

Zlikwidowano już budkę z zapiekankami STS nieopodal przychodni kolejowej. Od niedawna nieczynna jest restauracja w budynku dworca PKP. Zapiekanki kupisz w okolicy supermarketu Społem przy ulicy Asnyka. 

Lokale z kwiatami przeniesione

We wtorek wszystkie budki po kwiaciarniach zostały przewiezione pod dworzec PKS. Wcześniej zostały tymczasowo opróżnione przez handlujących w nich sprzedawców. Zobaczysz to na naszych zdjęciach w galerii.

Zawieszono działalność apteki całodobowej.

Zamknięta została także całodobowa apteka w budynku dworca PKP.  Urząd Miasta Rzeszowa zaznacza, że wciąż pozostają otwarte dwie inne apteki całodobowe: „Dr.Max” przy ul. Podchorążych 1 (tel. 17 861 14 05) i „Dbam o Zdrowie” przy alei Rejtana 65 (tel. 736 697 726).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy