Reklama

Startuje budowa Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. Inwetycja kosztować ma 74 miliony złotych i składa się z trzech etapów

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: materiały prasowe Urzędu Miasta Rzeszowa

Startuje budowa Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. Inwetycja kosztować ma 74 miliony złotych i składa się z trzech etapów - Zdjęcie główne

Rozpoczyna się budowa Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego | foto materiały prasowe Urzędu Miasta Rzeszowa

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów W połowie marca ruszy pierwszy etap budowy Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. To jedna z największych inwestycji w Rzeszowie.

Inwestycja za 74 miliony złotych, podzielona na trzy etapy

Budowa Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego składa się z trzech etapów, a jej koszt to 74 miliony złotych. Dokumentacja budowy parkingu na placu przed dworcem kolejowym jest już gotowa. Rzeszowski wydział architektury wydał już także pozwolenie na budowę tej części centrum komunikacyjnego. Wykonawcą inwestycji jest firma Budimex, której został już przekazany plac budowy.

Pierwszym z nich jest przebudowa placu przed dworcem kolejowym. Powstanie tutaj podziemny parking dla ponad 100 samochodów osobowych w tym m.in. miejsca dla taksówek, miejsca krótkiego postoju Kiss&Ride oraz miejsca postoju długoterminowego. Z części podziemnej na poziom „zero” będzie można dostać się windą lub schodami. Na poziomie „zero”, w sąsiedztwie obecnie istniejącej instalacji elektrycznego ładowania autobusów, wybudowane zostaną przystanki autobusowe komunikacji miejskiej, z przeszklonymi wiatami, wyposażone w oświetlenie i instalację fotowoltaiczną. Na tym poziomie ustawione zostaną m.in. także stojaki dla rowerów i ławki. Wykonane zostaną także nasadzenia roślinności. Ponadto na pętli autobusowej przy ul. Bardowskiego ustawione zostaną nowoczesne pięciomodułowe wiaty. 

fot. materiały prasowe Urzędu Miasta Rzeszowa

Kolejnym etapem jest przebudowa układu komunikacyjnego w rejonie dworca. Rozbudowana zostanie ul. Grottgera i ul. Asnyka. Powstanie nowe oświetlenie. Trzecim elementem inwestycji jest przebudowa budynku dworca kolejowego Rzeszów Główny.

Prace rozpoczną się w przyszłym tygodniu 

Ze względu na szczególną rolę, jaką pełni obecnie główny rzeszowski dworzec kolejowy, na którym działa punkt informacji i pomocy uchodźcom z ogarniętej wojną Ukrainy, prace będą one polegały głównie na przygotowaniu zaplecza budowy. 

W połowie marca rozpocznie się także przenoszenie pantografów – urządzeń do ładowania rzeszowskich autobusów elektrycznych. Te zostaną zamontowane na Dworcu Lokalnym przy ul. Kasprowicza. Zmienione zostaną trasy popularnych linii "koło" MPK Rzeszów. 

Ukończenie budowy Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego planowane jest w 2023 roku. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy