reklama

Spektakularny budynek w kształcie żagla jednak powstanie? Miasto obwieściło pierwsze kroki [WIZUALIZACJA]

Opublikowano:
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów Urząd Miasta Rzeszowa wszczął postępowanie w sprawie wydania decyzji o środowiskowej dla inwestycji budowy wieżowca w kształcie żagla, nad samym brzegiem Wisłoka, w pobliżu zapory. Nie wszystkim się to podoba.
reklama

Zaprojektowany przez APKLAN wieżowiec ma być wybudowany w pobliżu Mostu Karpackiego. Inwestycja, pomimo że spektakularna, budzi liczne emocje i kontrowersje. Miasto wszczęło już procedurę wydania decyzji środowiskowej przed wydaniem pozwolenia na budowę.

- Radni Miejscy zachwyceni "tchnieniem Dubaju" w Rzeszowie, bez cienia wątpliwości podjęli decyzje, o oddaniu inwestorowi pod to zamierzenie, miejskich gruntów budowlanych, w zamian za należące do dewelopera skrawki ścieżki rowerowej przy ulicy Grabskiego.
Dodatkowo Deweloper został zwolniony z obowiązku formalnego uregulowania złożonych przez niego obietnic o budowie ogólnodostępnego bulwaru nadrzecznego w pobliżu budynku, a także mógł liczyć na udostępnienie przez Ratusz innych gruntów publicznych leżących w pobliżu, tym razem pod budowę parkingów naziemnych, jakie przynależeć miały tej inwestycji.
 
- grzmi w mediach społecznościowych ruch Razem dla Rzeszowa.
 
APKLAN jest już właścicielem dwóch budynków wielorodzinnych w pobliżu planowanej inwestycji. Spektakularna obietnica inwestora zakłada wybudowanie wysokiego na 120 metrów wieżowca, wyglądem zbliżonego do żagla. Obok proponuje się usytuowanie dwóch mol, tarasu z restauracją oraz strumień i liczną zieleń. 
 
Razem dla Rzeszowa zwraca uwagę, że budowa wieżowca nad Wisłokiem, w odniesieniu do wydania ewentualnych warunków zabudowy dla tej inwestycji, narusza art. 62 pkt. 2 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.
 
- Obecny Prezydent Rzeszowa oraz jego podwładni dysponują aktualnie obszerniejszą wiedzą w temacie ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym oraz mają dostęp do orzecznictwa Samorządowego Kolegium Odwoławczego, Naczelnego Sądu Administracyjnego, oraz Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, szczegółowo opisujących sytuacje obligujące organ pierwszej instancji do zawieszenia postępowań administracyjnych na obszarach przestrzeni publicznej, a do takich należą z pewnością m.in. tereny powyżej ul. Spacerowej, wzdłuż Wisłoka (w tym na ul. Podwisłocze), Żwirowni, jak również Olszynki.
 
- twierdzi ruch.
 
-  Są to obszary o szczególnym znaczeniu dla zaspokojenia potrzeb mieszkańców, które mają służyć poprawie jakości ich życia oraz celom rekreacyjnym i wydanie "WZtek" na wspomnianych obszarach przed prawomocnym uchwaleniem obligatoryjnych dla tych terenów miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego będzie świadczyło o przekroczeniu uprawnień i niedopełnieniu obowiązków urzędników administracji publicznej Urzędu Miasta Rzeszowa.
- uważa Razem dla Rzeszowa.
 
Czy Urząd Miasta Rzeszowa wyda warunki zabudowy dla planowanej inwestycji wielkiego wieżowca przy zaporze? Czas pokaże. 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama