Reklama

Seryjny włamywacz w rękach policji. Wpadł przypadkowo

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Seryjny włamywacz w rękach policji. Wpadł przypadkowo - Zdjęcie główne

foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów Prokurator postawił aż 17 zarzutów kradzieży z włamaniem 58-letniemu mężczyźnie. Od sierpnia ubiegłego roku włamywał się do altanek ogródków działkowych na terenie Rzeszowa. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie tymczasowym.

Od sierpnia ubiegłego roku nieznany sprawca regularnie włamywał się do domków działkowych. Wyważał drzwi lub okna i po wejściu do środka, kradł artykuły spożywcze oraz drobne przedmioty. Sprawą zajmowali się policjanci z komisariatu na Baranówce oraz z wydziału kryminalnego rzeszowskiej komendy.


Wpadł przypadkowo

Policjanci z wydziału kryminalnego, na podstawie zebranych informacji, ustalili tożsamość potencjalnego sprawcy. Według nich za włamania odpowiadał 58-letni bezdomny. Mężczyzna, ukrywał się przez kilka tygodni. Wpadł w ubiegłą środę 17 lutego. 

- Jego tożsamość była znana kryminalnym. Wpadł dość przypadkowo. Został zatrzymany przez policjantów drogówki za przejście przez jezdnie w miejscu niedozwolonym.

- tłumaczy nadkom. Adam Szeląg z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

58-latek przyznał się do włamań. W czasie kiedy się włamywał, był bezdomny i mieszkał na jednym z ogródków działkowych. Okazało się, że był już karany za włamania

Recydywa

Na razie na podstawie zebranych dowodów przedstawiono 58-latkowi 17 zarzutów kradzieży z włamaniem. Ponieważ mężczyzna był już skazany za podobne przestępstwa, wszystkie zarzuty dotyczyły czynów popełnionych w warunkach recydywy. 

- Policjanci przygotowują już kolejne zarzuty. Sprawdzą również, czy mężczyzna nie ma na swoim koncie jeszcze innych włamań.

- dodaje Adam Szeląg. 

W piątek 19 lutego policjanci przekazali materiały do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów. Doprowadzili tam również podejrzanego. 

Prokurator przesłuchał mężczyznę, a następnie wystąpił do sądu z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie. Sąd Rejonowy w Rzeszowie w sobotę zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy.  

Na ten moment trudno powiedzieć jaki zakres kary może grozić zatrzymanemu. Zgodnie z art. 279 § 1 kodeksu karnego za kradzież z włamaniem grozi od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Ze względu na mnogość czynu oraz działanie w warunkach recydywy trudno jednoznacznie orzec o ewentualnej długości kary. 


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy