Reklama

Rzeszowskie Piwnice. W środę na ratuszu mapping 3D, a w poniedziałek ponowne otwarcie podziemnej trasy turystycznej

Opublikowano: śr, 29 gru 2021 12:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rzeszów Na budynku rzeszowskiego ratusza można będzie obejrzeć video mapping 3D. To zapowiedź ponownego otwarcia podziemnej trasy turystycznej.

Mapping 3D "Rzeszowskie Piwnice" wyświetlony zostanie w środę, o godz. 17. To zapowiedź ponownego otwarcia podziemnej trasy turystycznej, która w ostatnich latach została wyremontowana i unowocześniona. 

Zakup nowoczesnego sprzętu i wyposażenia pozwolił na stworzenie nowej odsłony Rzeszowskich Piwnic jako interaktywnej instytucji kultury, łączącej aspekty historyczne z nowoczesnymi technikami i metodami ukazania wielowątkowej historii Rzeszowa w szerszej niż dotąd perspektywie - czytamy na stronie internetowej rzeszowskiepiwnice.pl.

Jedną z najciekawszych atrakcji turystycznych Rzeszowa można ponownie zwiedzać już od najbliższego poniedziałku, 3 stycznia 2022 r. Będzie można to zrobić na dwa osoby.

Pierwszy scenariusz, bardziej zbliżony do tradycyjnego zwiedzania, to Obrazy Historii. Jego główny cel to przedstawienie historii i dziedzictwa Rzeszowa. Oczywiście z dużą pomocą dostępnych w podziemnej trasie multimediów.

Drugi ze scenariuszy to Interaktywna Legenda. Jeśli wybierzecie tę opcję, staniecie się aktywnymi bohaterami opowieści.

- Scenariusz tego wariantu wystawy obejmuje interaktywne stanowiska, na których na uczestników czekają specjalne zadania do wykonania. Goście Rzeszowskich Piwnic tworzą drużynę, której zadaniem jest odkrycie skarbu Rzeszowa. Do dyspozycji zwiedzających udostępniany jest zestaw podróżnika (activity pack) – przedmioty, które pomogą uczestnikom przygody  rozwiązywać niektóre z zadań

- czytamy na stronie rzeszowskich podziemi.

Rzeszowskie Piwnice. Ceny biletów do podziemnej trasy turystycznej:

  • normalny - 25 zł
  • ulgowy - 20 zł
  • rodzinny - 70 zł
  • dzieci do lat 4 - wstęp bezpłatny
  • karta dużej rodziny/karta wielodzietna 3+ - 20 zł/os.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.