Reklama

Rzeszowska policja włącza się w pomoc dla małej Emilki. Przy Komendzie Miejskiej Policji na ul. Jagiellońskiej stanęło serce na nakrętki [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rzeszów W obecności Emilki i jej rodziny, Komendant Miejski Policji w Rzeszowie w czwartek, 30 grudnia, symbolicznie zainaugurował zbiórkę nakrętek. Specjalne serce stanęło przy budynku Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, przy ulicy Jagiellońskiej.

Mijający rok, policjanci z rzeszowskiej Komendy Miejskiej, kończą kolejną inicjatywą charytatywną. Będą zbierać nakrętki z butelek po napojach, a środki uzyskane z ich sprzedaży zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację małej Emilki. Inicjatywę wsparli członkowie Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia IPA Region Rzeszów. Ze środków przekazanych przez te organizacje kupione zostało serce, do którego zbierane będą nakrętki. 

Inicjatywę wsparcia leczenia chorej Emilki podjął policjant z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą rzeszowskiej komendy. W internecie trafił na informację o zbiórce na rzecz małej Emilki i zaangażował się w pomoc dla dziewczynki.

Sprawą zainteresował związkowców z Zarządu Terenowego i Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów oraz funkcjonariuszy zrzeszonych w Międzynarodowym Stowarzyszeniu IPA Region Rzeszów KMP w Rzeszowie - mówią funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

Policjanci wspólnie postanowili, że wsparcie zostanie udzielone poprzez zbieranie nakrętek z plastikowych butelek. Zebrane nakrętki policja przekażą rodzicom Emilki, którzy środki z ich sprzedaży przeznaczą na leczenie dziecka.

W celu przeprowadzenia zbiórki, związkowcy i funkcjonariusze ze stowarzyszenia IPA zakupili pojemnik w kształcie serca, do którego zbierane będą nakrętki. Serce zostało ustawione na dziedzińcu Komendy Miejskiej przy ulicy Jagiellońskiej.

Komendant Miejski Policji w Rzeszowie insp. Bogusław Kania, w obecności Emilki, jej rodziców i braciszka, z udziałem przedstawicieli policyjnych organizacji i inicjatora akcji, w czwartek 30 grudnia, symbolicznie zainaugurował zbiórkę, wsypując do serca pierwszą partię nakrętek.

Policjanci przygotowali dla dzieci jeszcze jedną niespodziankę i wręczyli im paczki wypełnione słodyczami.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy