Reklama

Przy szkole na Staromieściu powstanie nowa hala sportowa. Istniejący budynek czeka rozbudowa

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Szkoła Podstawowa nr 13 im. św. Jana Kantego w Rzeszowie/Facebook

Przy szkole na Staromieściu powstanie nowa hala sportowa. Istniejący budynek czeka rozbudowa - Zdjęcie główne

Szkołę Podstawową nr 13 w rzeszowie czeka rozbudowa | foto Szkoła Podstawowa nr 13 im. św. Jana Kantego w Rzeszowie/Facebook

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów W przyszłym roku rozpocznie się rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 13 przy ul. Skrajnej w Rzeszowie. Budynek placówki zostanie rozbudowany o nową część z halą sportową.

Inwestycja przebudowy i rozbudowy szkoły opracowała firma ARP Manecki z Krakowa. 25 października ratusz uzyskał na budowę. Co zakłada te przedsięwzięcie?

Pierwszy element inwestycji zakłada przebudowę istniejącego budynku szkolnego, modernizację pomieszczeń gospodarczo - magazynowych w podziemiach. Powstanie tutaj dodatkowe wejście. 

Drugi zakres prac to budowa nowej, trzykondygnacyjnej części szkolno-przedszkolnej, połączonej z istniejącym budynkiem. Na parterze zaprojektowano świetlicę szkolną, toalety, sekretariat i gabinet dyrektora, dwie sale lekcyjne, pracownię fizyko – chemiczną. W podziemiach znajdzie się szatnia dla około 310 uczniów. Dla nowo projektowanej części przewidziano kotłownię gazową oraz niezbędne pomieszczenia gospodarcze. Pozostałą część tej kondygnacji zajmie m.in. kuchnia, która będzie obsługiwać stołówkę szkolną i przedszkole oraz duża jadalnia.

Na pierwszym pietrze części szkolno-przedszkolnej będą pomieszczenia przedszkola. Oddziałów przedszkolnych ma być pięć (każdy dla 25 dzieci). Z sal przedszkolnych będzie bezpośredni dostęp do łazienek. Będą tu także szatnie dla przedszkolaków.  

 

Trzeci element inwestycji zakłada budowę hali sportowej wraz z zapleczem. Hala ma spełniać wymogi rozgrywek zawodowych w siatkówce i koszykówce. Obiekt będzie przystosowany dla osób niepełnosprawnych. W budynku znajdować się będą także miejsca na widownię oraz magazyn na sprzęt sportowy.

- Szkoła Podstawowa nr 13 na osiedlu Staromieście wymaga rozbudowy i unowocześnienia. Rozmawiałem o tym z mieszkańcami osiedla w trakcie trwania kampanii wyborczej. Zapewniłem wtedy, że rozbudowa obiektu, budowa nowoczesnej hali sportowej będzie jednym z priorytetów mojej polityki. Dlatego też w projekcie przyszłorocznego budżetu, na mój wniosek, znalazły się pieniądze, które pozwolą na rozpoczęcie inwestycji

– informuje prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek.

Przetarg na rozbudowę szkoły ma zostać ogłoszony na wiosnę przyszłego roku. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy