Reklama

Przedszkolaki z Rzeszowa będą oddychać czystym powietrzem

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay.com

Przedszkolaki z Rzeszowa będą oddychać czystym powietrzem - Zdjęcie główne

W rzeszowskich przedszkolach juz niedługo pojawią się oczyszczacze powietrza. | foto pixabay.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów 165 oczyszczaczy powietrza chcą kupić władze Rzeszowa do przedszkoli w mieście. Urządzenia mają usuwać m.in. pyły PM 2,5 i PM 10, wirusy, bakterie, roztocza i pleśń.

Urząd Miasta Rzeszowa ogłosił właśnie przetarg na zakup 165 oczyszczaczy powietrza do przedszkoli. Urządzenia mają byc ciche i energooszczędne, powinny w ciągu godziny przynajmniej dwukrotnie wymieniać powietrze w pomieszczeniu i usuwać z niego minimum 98 procent pyłów PM 2,5 i PM 10, co najmniej 99 procent wirusów i bakterii oraz minimum 96 procent alergenów, kurzu, roztoczy i pleśni.

Dostawcy mają czas na składanie ofert do 23 listopada, a do 22 grudnia miasto chce podpisac umowę. W trzy tygodnie po podpisaniu zamówienia urządzenia powinny działać w rzeszowskich przedszkolach.

- W przetargu jest mowa o 165 oczyszczaczach, jednak niewykluczone, że zamówimy ich więcej - informuje Bartosz Gubernat z Kancelarii Prezydenta Urzędu Miasta rzeszowa. - Taką możliwość dają zapisy przetargowe, w przypadku oferty, która pozwoli na zakup dodatkowego sprzętu w ramach kwoty przeznaczonej na ten cel.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy