Reklama

Przy rondzie Pobitno powstanie 17-piętrowy blok [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rzeszów Inwestycja zostanie przeprowadzona przez firmę Vispro Development. Miasto wydało już pozwolenie na budowę. Nie znana jest jednak data rozpoczęcia inwestycji.

W mediach społecznościowych pojawiła się informacja dotycząca budowy nowych wieżowców przy rondzie Pobitno. Postanowiliśmy zweryfikować doniesienia jednego z użytkowników, który wskazywał na mapie kilka miejsc, w których takie bloki miałyby powstać. 

Puste strzały

Na załączonej mapie oznaczyliśmy numerami miejsca, w których zdaniem użytkownika planuje się budowę bloków. Zapytaliśmy w ratuszu, czy faktycznie na wyżej wskazanych terenach planowane są jakiekolwiek inwestycje. 

Teren oznaczony liczbą „1” jest objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, w związku z czym władze miasta stanowczo dementują informacje o wysokiej zabudowie tego terenu. 

- To jest teren objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, który nie przewiduje realizacje wysokich inwestycji w tym miejscu. 

- tłumaczy Artur Gernand z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa. 

Na terenach oznaczonych liczbą „3” i „4” również nie jest planowana żadna inwestycja. 

- To teren MPWiK-u. Planujemy tam wybudować dwa zbiorniki retencyjne. 

- oznajmia Artur Gernand. 

Blok tuż przy rondzie

Całkowicie inaczej wygląda sprawa z terenem oznaczonym cyfrą „2”. W tym przypadku prawidłowo wskazano teren przyszłej inwestycji mieszkaniowej. Według informacji posiadanych przez ratusz, powstanie tam 17-kondygnacyjny budynek, w którym znajdzie się docelowo 214 mieszkań. 

- Faktycznie w lutym ubiegłego roku wydano dla tych terenów pozwolenie na budowę. Zgodnie z którym ma tam powstać 214 mieszkań, dwupoziomowy parking podziemny dla 400 samochodów i parking przy bloku na 12 pojazdów. 

- deklaruje Artur Gernand. 

Na ten moment nie wiadomo, kiedy rozpocznie się inwestycja. 

- Sprawy są w toku. Nie mamy konkretnego terminu budowy. 

- informuje deweloper „Vispro”. 

Budowa tak dużej inwestycji mieszkaniowej powinna iść w parze z rozbudową ulic, która zapewni przyszłym mieszkańcom komfortowy wyjazd i wjazd do bloku. Póki co nie wiadomo czy deweloper i władze miasta planują przebudowę układu komunikacyjnego. Być może budowa tunelu pod rondem Pobitno uwzględni takie działania. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy