Reklama

Projekt dwupoziomowego ronda Pobitno gotowy! Kiedy rozpocznie się przebudowa?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Screen z wideo wizualizacji inwestycji.

Projekt dwupoziomowego ronda Pobitno gotowy! Kiedy rozpocznie się przebudowa? - Zdjęcie główne

Wizualizacja ronda Pobitno po przebudowie. | foto Screen z wideo wizualizacji inwestycji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rzeszów Firma, odpowiedzialna za stworzenie projektu przebudowy ronda Pobitno i budowy tunelu biegnącego pod nim, zakończyła pracę. Teraz władze Rzeszowa muszą czekać na decyzję wojewody podkarpackiego.

Ulice, które prowadzą do ronda Pobitno, w godzinach szczytu są bardzo często zakorkowane. Chodzi przede wszystkim o ul. Lwowską i al. Armii Krajowej. Władze miasta chcą przyśpieszyć ruch w tamtym rejonie. Ma w tym pomóc inwestycja, która zakłada przebudowę ronda i budowę tunelu. 

Według projektu, wjazd do tunelu rozpocznie się na wysokości skarbca Narodowego Banku Polskiego i w okolicach skrzyżowania al. Armii Krajowej z ul. Morgową. 

Wizualizację inwestycji możemy obejrzeć TUTAJ.

Pracę ruszą na wakacjach

W tym tygodniu firma Mosty Gdańsk, po sześciu miesiącach opóźnienia, zakończyła pracę nad projektem inwestycji, za który ratusz zapłacił 1,4 mln zł. W między czasie władze miasta otrzymały decyzję środowiskową, w związku z czym pozostał ostatni krok przed przetargiem na roboty budowlane. Chodzi o uzyskanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej. Kiedy zatem miejscy urzędnicy złożą wniosek?

- Mamy komplet dokumentów. W grudniu złożymy wniosek o zrid do wojewody podkarpackiego, który ma trzy miesiące na podjęcie decyzji. 

- tłumaczy Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa. 

W rzeszowskim magistracie słyszymy również o wstępnej dacie rozpoczęcia przebudowy ronda Pobitno. 

- Prace planujemy rozpocząć w okresie wakacji. 

- dodaje Maciej Chłodnicki. 

Choć w projekcie Wieloletniej Prognozy Finansowej na 2021 rok zadanie pt. Budowa wielopoziomowego skrzyżowania ulic: Lwowskiej, Al. Armii Krajowej, Al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego zostało wycenione na 48 mln zł, to jednak w rzeczywistości realizacja tak dużej inwestycji może kosztować miasto około 100 mln zł. 

Przebudowa ronda ma być dofinansowana z budżetu Unii Europejskiej. 

Warto również zaznaczyć, że kierowcy, którzy na co dzięń przejeżdzają przez rondo, będą musieli przygotować się na pewne utrudnienia, spowodowane przez roboty budowlane. Równie dobrze w trakcie prac rondo może zostać zamknięte dla ruchu, a kierowcy będą kierowani na objazdy. Szczegóły w tej kwestii będa zapewne znane dopiero po wyborze wykonawcy przebudowy.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE