Reklama

Prokuratura odmówiła śledztwa przeciwko Tadeuszowi Ferencowi

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Prokuratura odmówiła śledztwa przeciwko Tadeuszowi Ferencowi - Zdjęcie główne

były prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc | foto archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu odmówiła wszczęcia śledztwa przeciwko Tadeuszowi Ferencowi, byłemu prezydentowi Rzeszowa. Chodziło o zawiadomienie ruchu miejskiego Razem dla Rzeszowa o nieprawidłowościach w pracy urzędu i przekroczeniu uprawnień przez Tadeusza Ferenca i niektórych urzędników.

W kwietniu br. do Prokuratury Regionalnej w Rzeszowie trafiło zawiadomienie sygnatariuszy Razem dla Rzeszowa o możliwości przekroczenia uprawnień przez byłego prezydenta Rzeszowa i innych urzedników, m.in. Andrzeja Skotnickiego, dyrektora Wydziału Architektury Urzędu Miasta Rzeszowa.

Tadeuszowi Ferencowi zarzucono przekroczenie uprawnień obejmujące wątpliwości w sprawie wydawania warunków zabudowy (tak zwanych wuzetek), jednocześnie działalnie na szkodę interesu publicznego i prywatnego oraz o niedopełnianie obowiązków poprzez nierealizowanie uchwał przyjetych przez Radę Miasta Rzeszowa, w której to wzywano prezydenta Rzeszowa do pilnego uchwalenia planów zagospodarowania przestrzennego, m.in. nad rzeką Wisłok. Federacja Razem dla Rzeszowa wyliczyła, że na działaniach byłego prezydenta miasto mogło stracić nawet miliard złotych. 

Prokuratura w Tarnobrzegu uznała, że wniosek Razem dla Rzeszowa jest bezzasadny.

- Przedmiotowe postępowanie sprawdzające zostało zakończone wydanym w dniu 11 czerwca 2021 roku postanowieniem o odmowie wszczęcia śledztwa wobec stwierdzenia, że czyn nie zawiera znamion czynu zabronionego, co oznacza, że żadnej osobie nie przedstawiono zarzutów.

- wyjaśnia Andrzej Dubiel, rzecznik tarnobrzeskiej prokuratury, cytowany przez rzeszowską Gazetę Wyborczą.

- Pismo wysłano dzień po wyborach i odnosi się tylko do art. 231 par. 1 kk. Natomiast w zawiadomieniu jest również art. 231 par. 1 i 2 kk oraz art. 296 par 1 kk. Do tych artykułów prokuratura się nie ustosunkowała.

- twierdzi Artur Polakiewicz z Razem dla Rzeszowa, w wypowiedzi dla Wyborczej.

- Prokuratura się nie ustosunkowała na cały segregator dowodów, ani nie napisała żadnego uzasadnienia swojego postanowienia. A przecież wuzetki były wydawane z naruszeniem prawa, co wielokrotnie stwierdzało SKO i WSA.

- mówił, rzeszowskiej Wyborczej, Polakiewicz.

- Rzeszów stoi przed widmem wypłaty odszkodowań z naszych podatków dla deweloperów, które wynikają z dotychczasowej polityki gospodarowania mieniem... są dokumenty, prawomocne wyroki SKO i WSA w sprawie nieprawidłowości przy wydawaniu warunków zabudowy... W Rzeszowie doszło do rozchodu gruntów na rzecz określonych grup wpływów i interesów...a prokuratura nawet nie zamierza zbadać dowodów i przesłuchać świadków, zgromadzić materiału dowodowego - ze strachu? Konrad Fijołek w debacie telewizyjnej obiecał niezależny audyt dotychczasowych decyzji Tadeusza Ferenca - cierpliwie czekamy, tak jak na wyniki kontroli NIK w Urzędzie Miasta Rzeszowa. (pisownia oryginalna - redakcja)

- czytamy w mediach społecznościowych Razem dla Rzeszowa.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy