Reklama

Palił papierosy przy tankującym się samolocie! Znieważył funkcjonariuszy Straży Granicznej! Został zatrzymany!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Palił papierosy przy tankującym się samolocie! Znieważył funkcjonariuszy Straży Granicznej! Został zatrzymany! - Zdjęcie główne

foto Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów Strażnicy graniczni zatrzymali agresywnego mężczyznę, który palił papierosa przy tankującym się samolocie a następnie znieważał mundurowych, którzy podejmowali wobec niego interwencję. Cała ta sytuacja miała miejsce końcem lipca na podrzeszowskim lotnisku Rzeszów - Jasionka.

Do zdarzenia doszło 30 lipca. Dyżurny operacyjny placówki otrzymał zgłoszenie, że na płycie lotniska znajduje się mężczyzna palący papierosa w bliskiej odległości od tankowanego w tym momencie samolotu.

Funkcjonariusze zareagowali błyskawicznie. Szybko ustalili, że był to 40-letni Polak na stałe mieszkający w Londynie, który chwile wcześniej przyleciał do Polski. Mężczyzna nie reagował na wydawane mu polecenia i zachowywał się agresywnie. Jak się okazało był pod wpływem alkoholu.

- Na miejsce skierowano funkcjonariuszy Straży Granicznej z Zespołu Interwencji Specjalnych, wobec których podróżny zaczął zachowywać się wyjątkowo agresywnie i wulgarnie. Zaczął ich znieważać w związku z wykonywanymi czynnościami służbowymi. Wobec mężczyzny zastosowano środki przymusu bezpośredniego. Chwilę później policjanci odwieźli go do izby wytrzeźwień.

- mówi ppor. Piotr Zakielarz referent prasowy Straży Granicznej w Rzeszowie.

Sprawa miała swój finał w miniony czwartek (5 sierpnia). Wtedy krewki Polak usłyszał zarzut znieważenia funkcjonariuszy Straży Granicznej podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych do czego się przyznał.

- Złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze grzywny w wysokości 5 tys. złotych oraz zobowiązał się do listownego przeproszenia mundurowych.

- informuje ppor. Zakielarz.

Przyjął również mandat w kwocie 500 zł za palenia papierosa na płycie postojowej lotniska.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy