Reklama

Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek: Nie typujemy w Rzeszowie miejsc dla uchodźców z Ukrainy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: G.Bukała/UM Rzeszowa

Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek: Nie typujemy w Rzeszowie miejsc dla uchodźców z Ukrainy - Zdjęcie główne

Wywiad dla France 5. | foto G.Bukała/UM Rzeszowa

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa, przekazał najnowsze informacje w nawiązaniu do krytycznej sytuacji na Ukrainie. Czy w Rzeszowie będą przygotowane miejsca dla uchodźców za wschodniej granicy?

Sytuacja jest niestabilna i niespokojna

Narastająca sytuacja kryzysowa na Ukrainie, może sprawić, że Podkarpacie stanie się pierwszym regionem w Polsce, który zmierzy się z masową imigracją Ukraińców. 

We wtorek (22 lutego) prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek poinformował Radę Miasta o pierwszych rozmowach z dowództwem wojsk amerykańskich, stacjonujących m.in. w Jasionce. Te odbyły się w sobotę (19 lutego) i dotyczyły ewentualnego kryzysu uchodźczego. 

Fijołek przekazał, że G2A Arena może być jednym z miejsc, gdzie uchodźcy będą meldowani, zaznaczając jednocześnie, że nie wiadomo, kiedy Amerykanie opuszczą centrum wystawiennicze. 

- W sobotę część dowództwa pytała o możliwość ulokowania osób, które miałyby się tutaj pojawić w trybie nadzwyczajnym. Rozmowy miały być kontynuowane, ale nie są - przekazał prezydent Rzeszowa.

Fijołek dodawał, że jak dotąd, miasto nie przygotowuje żadnych miejsc na uchodźców. Służby kryzysowe nie zostały także postawione w stan nadzwyczajnej gotowości. 

- Sytuacja jest niespokojna i niestabilna. Nie mamy pewności czy wojska rosyjskie zatrzymają się na Dnieprze, czy na granicy z Polską - mówił prezydent Rzeszowa.

Podkreślił także, że sytuacja u naszych wschodnich sąsiadów jest monitorowana na bieżąco m.in. przez służby Urzędu Miasta. 

Konrad Fijołek udzielił wywiadu dla francuskiej telewizji France 5

W rozmowie z reporterem Romainem Besnainousem mówił o relacji Polski z Unią Europejską oraz zaangażowanie amerykańskiej armii w zapewnienie bezpieczeństwa w naszym regionie,
 
- Podkreśliłem, że obecność Amerykanów wzmacnia nasze poczucie bezpieczeństwa, a dobre relacje z Unią Europejską dla nas - samorządowców - zawsze były priorytetem i nic się w tej kwestii nie zmieniło - mówił prezydent Rzeszowa.
 
Materiał zostanie opublikowany w dzisiejszym (22 lutego) wydaniu magazynu publicystycznego "C dans l'air", którego głównym gościem będzie prezydent Francji Emmanuel Macron.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy