Reklama

Poseł Grzegorz Braun chce przeprosin od Radia ZET! [WIDEO]

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: FB Grzegorz Braun

Poseł Grzegorz Braun chce przeprosin od Radia ZET! [WIDEO] - Zdjęcie główne

Grzegorz Braun | foto FB Grzegorz Braun

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów Jest odpowiedź posła Grzegorza Brauna w sprawie wykluczenia jego osoby z debaty kandydatów na prezydenta Rzeszowa na antenie Radia ZET. Polityk Konfederacji chce przeprosin i wyciągnięcia konsekwencji wobec redaktora Andrzeja Stankiewicza.

Przypomnijmy. Kandydat na prezydenta Rzeszowa Grzegorz Braun został wykluczony z niedzielnej debaty w Radiu ZET za używanie obraźliwych słów. Prowadzący Andrzej Stankiewicz zareagował już po określeniu "dewiacje" w przypadku środowiska LGBT. Drugie ostrzeżenie i wykluczenie z debaty nastąpiło w chwili kiedy poseł nazwał ministra Adama Niedzielskiego "szkolnym psychopatą". 

CZYTAJ TAKŻE:

Oto cała sytuacja:

 

Tuż po tym wydarzeniu Komitet Wyborczy Wyborców Grzegorz Braun - Konfederacja opublikował oświadczenie w tej sprawie. Poniżej jego treść:

"W związku z przebiegiem debaty wyborczej kandydatów ubiegających się o wybór na urząd prezydenta Rzeszowa, przeprowadzonej przez Radio ZET w dniu 6 czerwca br., wyrażamy oburzenie i składamy stanowczy protest wobec postawy i zachowania prowadzącego debatę, tj. red. Andrzeja Stankiewicza.

Prowadzący miał czelność pouczać i upominać, a ostatecznie arbitralnie wykluczyć z debaty pana Grzegorza Brauna – posła na Sejm RP i kandydata na ważny urząd publiczny, odwołując się do skrajnie subiektywnie pojmowanego i nigdzie niezdefiniowanego pojęcia „mowy nienawiści”.

Tymczasem pan Grzegorz Braun, odpowiadając na zadane mu przez prowadzącego pytania, wyraził własną opinię na temat zachowań pewnych środowisk i polityków pełniących ważne stanowiska państwowe. Prezentując krytyczne stanowisko wobec w/w posługiwał się określeniami zdefiniowanymi w Słowniku języka polskiego (np. PWN). Prawo do zdecydowanych i jednoznacznych wypowiedzi wygłaszanych w publicznej debacie politycznej, wynikające wprost z zapisów Konstytucji RP, zostało dodatkowo potwierdzone licznymi orzeczeniami krajowych sądów powszechnych i Europejskich trybunałów.

Zważywszy, że debata była prowadzona w trakcie kampanii wyborczej i w związku z nią, to opisane powyżej zachowanie prowadzącego - w naszej opinii - narusza nie tylko równość szans kandydatów, zapisaną w prawie wyborczym i konstytucyjne prawo do swobody wypowiedzi, ale również obowiązujące normy wynikające z prawa o radiofonii i telewizji oraz kodeksu etyki dziennikarskiej.

Wobec powyższego wzywamy redakcję Radia ZET do wyjaśnienia zaistniałej sytuacji i wyciagnięcia konsekwencji wobec red. Andrzeja Stankiewicz – prowadzącego debatę oraz do publicznego przeproszenia pana posła Grzegorza Brauna za nieetyczne i nieuczciwe zachowanie redakcji podczas debaty."

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy