Reklama

Podwyżki cen wody i odprowadzania ścieków w Rzeszowie. Sprawdź o ile więcej będziesz musiał zapłacić

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Podwyżki cen wody i odprowadzania ścieków w Rzeszowie. Sprawdź o ile więcej będziesz musiał zapłacić - Zdjęcie główne

Podwyżki cen wody i ścieków w Rzeszowie | foto pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rzeszów Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie zatwierdziło taryfy cen w zakresie dostarczania wody i odprowadzania ścieków dla mieszkańców Rzeszowa. Będzie drożej. Nowe stawki będą obowiązywać przez trzy najbliższe lata.

W najbliższych trzech latach obowiązywania taryf woda dla mieszkańców Rzeszowa kosztować będzie odpowiednio 4,60 zł/m3 w 2022 roku, 4,72 zł/m3 w 2023 roku i 4,76 zł/m3 w 2024 roku. Oznacza to wzrost ceny wody w ciągu trzech lat o 41 groszy za metr sześcienny w stosunku do obowiązującej ceny w 2021 roku. Koszt odprowadzania ścieków wyniesie w kolejnych latach 4,68, 4,80 i 4,87 zł/m3 netto, czyli zapłacimy o 42 grosze więcej.

Pierwotnie podwyżki miały być jeszcze większe. 

- Pierwotny wniosek taryfowy przedstawiony w styczniu bieżącego roku przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodne i Kanalizacyjne w Rzeszowie zakładał podwyżki cen wody dla niemal 200 tys. mieszkańców na poziomie około 16% -  z obowiązujących cen 4,35 zł/m3 do 5,06 zł/m3 w trzecim roku obowiązywania taryfy, oraz cen ścieków na poziomie ok. 11% - z obowiązujących 4,45 zł/m3 do 4,93 zł/m3

- informowali w czwartek przedstawiciele Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Rzeszowie. Wniosek MPWiK odrzucono.

- W trakcie ponownej weryfikacji wniosku, we wrześniu, Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Rzeszowie wezwał spółkę
o przedłożenie szczegółowych informacji i wyjaśnień m.in. w zakresie wysokości podatków i wydatków inwestycyjnych - podkreślała Małgorzata Wajda, Dyrektor Zarządu Gospodarki Wodnej w Rzeszowie. 

Ostatecznie miesięczny wzrost kosztów dla 4-osobowej rodziny w pierwszym roku obowiązywania nowej taryfy będzie wynosić 6,30 złotych brutto za wodę i ścieki.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy