Reklama

Pierwsza wiceprezydentka Rzeszowa już w Ratuszu. Będzie nowy radny

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

Pierwsza wiceprezydentka Rzeszowa już w Ratuszu. Będzie nowy radny - Zdjęcie główne

foto Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów Jolanta Kaźmierczak, do czwartku wieloletnia radna Rady Miasta Rzeszowa, rozpoczęła pracę w rzeszowskim Ratuszu. Jest pierwszą wiceprezydentką Konrada Fijołka.

Czwartek 15 lipca jest pierwszym dniem pracy Jolanty Kaźmierczak jako wiceprezydentki Rzeszowa. Wieloletnia radna miasta nadzorować będzie sprawy związane z gospodarką komunalną, gospodarką mieniem, ochroną środowiska, geodezją, targowiskami i parkingami. Wkrótce do pomocy Konradowi Fijołkowi dołączą także dwie inne osoby.

CZYTAJ TAKŻE:

Witamy na pokładzie fantastycznej łodzi, która nazywa się Rzeszów.

– powiedział Konrad Fijołek Prezydent Rzeszowa, witając w ratuszu swoją zastępczynię.

Osobami, które Fijołek powołał na swoich bliskich współpracowników, są Krystyna Stachowska - obecna radna Rozwoju Rzeszowa, Jolanta Kaźmierczak - radna z Platformy Obywatelskiej i Dariusz Urbanik - pracownik sektora inwestycji i budownictwa.  Konrad Fijołek postawił na kobiety, bo jak zaznaczał jest za równością płciową w życiu publicznym. 

Jolanta Kaźmierczak była radną Rzeszowa od kilku lat. Ukończyła Wydział Budownictwa Politechniki Rzeszowskiej, a także podyplomowe studia w zakresie Organizacji Zarządzania i Socjologii. Od wielu lat zajmuje się szeroko rozumianą działalnością społeczną na rzecz miasta Rzeszowa. Przewodniczącą Komisji Inwestycji i Pozyskiwania Funduszy Unijnych. Pełni funkcję przewodniczącej Klubu Radnych PO. W Urzędzie Miasta Rzeszowa odpowiedzialna będzie m.in. za sprawy gospodarki komunalnej i nieruchomości.

Będzie nowy radny

W związku z powołaniem radnej Kaźmierczak na wiceprezydentkę Rzeszowa, dojdzie do zmian w składzie Rady Miasta Rzeszowa. Mandat po Jolancie Kaźmierczak trafi do kolejnej osoby z listy Platformy Obywatelskiej (z tego komitetu startowała w wyborach), która nie straciła prawa wybieralności.

Wolny wakat w Radzie uzupełni Mateusz Maciejczyk, związany z Polskim Stronnictwem Ludowym, wieloletni Przewodniczący Osiedla Baranówka. Kim jest?

Należy do energicznych działaczy nowego czasu. Rzutki społecznik, z dużym doświadczeniem w pracy na rzecz społeczeństwa. Wszechstronny organizator życia społecznego z praktyką w zarządzaniu i jako manager.

Pasjonat zarządzania, działający na rzecz rozwoju społecznego. Działalność na rzecz mieszkańców i Miasta Rzeszowa podjął jeszcze w 2003 r. jako organizator eventów i imprez sportowych dla młodzieży, w oparciu o współpracę z Urzędem Miasta i pozyskiwanymi sponsorami.

Już w wieku 19 lat został wybrany przez mieszkańców osiedla „Baranówka" do samorządowej Rady Osiedlowej jako Przewodniczący, a od 2016 r. ponownie pełni tą funkcję.

W Rzeszowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej działa od 2009 r. – pełniąc w dwu minionych kadencjach funkcje sekretarza Rady Osiedla „Baranówka" RSM i sekretarza jej Komisji Gospodarczej w zasobach spółdzielczych. W 2016 r. został wybrany na członka Rady Nadzorczej Spółdzielni, a w 2018 r.  został wybrany Przewodniczącym Rady Osiedla „Baranówka" RSM.

fot. materiały prasowe
 
Członek Polskiego Stronnictwa Luowego od 11 kwietnia 2005, odznaczony złotą koniczyną. Były Prezes Zarządu Grodzkiego PSL w Rzeszowie, aktualnie członek Zarządu Województwa Podkarpackiego PSL i członek Zarządu Grodzkiego PSL w Rzeszowie.
Odbył staże inspektora ds. ogólnych i technicznych w Rzeszowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej oraz inspektorski w Departamencie Edukacji, Nauki i Sportu w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie.

Ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Rzeszowskiego, na kierunku Prawa oraz studia podyplomowe na WSIE w kierunku: Gospodarka nieruchomościami.

Kształcił się również w Apsley Business School of London (Wielka Brytania) i CH w Warszawie, a także był stypendystą Università degli Studi di Bari Aldo Moro (Włochy). Komunikuje się w języku angielskim, włoskim w stopniu podstawowym.

Ukończył również podyplomowe studia menadżerskie Executive Master Business of Administration (EMBA) i nostryfikował dyplom w Londynie.

Uzyskał licencje wydaną przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa w zakresie pośrednika w obrocie nieruchomościami, zarządcy nieruchomości, Certyfikat Revenue Manager oraz liczne kursy i szkolenia realizowane przez Sąd Rejonowy w Rzeszowie gdzie pracuje jako Kurator Społeczny w II Zespole Kuratorskiej Służby Sądowej w sprawach rodzinnych i nieletnich.

Posiada szeroką umiejętność obsługi programów komputerowych, również pasję fotografii, wykorzystywaną w swej działalności zawodowej. Doświadczenia zawodowe zdobywał  m.in. jako specjalista ds. marketingu prowadzący Przedstawicielstwo Regionalne Wydawnictwa Autogiełda Małopolska Sp. Z o.o.  oraz obsługę Giełdy Samochodowej ZRB Społem Sp. Z o.o.. Ponadto pracował w takich firmach jak rzeszowska firma Elmak sp. z o.o. właściciel marki SAVIO, Estro s. p., STYROBUD BTK Radomscy, a swoją karierę zawodową rozpoczął w Hotelu Blue Diamond Active SPA w Nowej Wsi, z którym był związany przez 5 lat zaczynając od stanowiska specjalisty, a kończąc jako manager.

Współpracuje z mediami i bloggerami. Ma praktyczne doświadczenie w samodzielnym zarządzaniu stronami internetowymi i zarządzaniu firmowymi profilami w kanałach SOCIAL MEDIA, tworzy niezbędne projekty do celu komunikacji społecznych kontaktów, promując wybrane zadania i projekty. Współpracuje z Urzędem Miasta, urzędami gmin i organizacjami pozarządowymi.

Uwielbiam Richarda Bransona i Obamę którzy twierdzili, że: „Zmiana nie przyjdzie, jeśli będziemy czekać na innych ludzi i na inny czas. Jesteśmy, tymi na których czekamy. Jesteśmy zmianą, której szukamy..." – Ja gwarantuję zmianę na lepsze!
- mówi Maciejczyk.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy