Reklama

Konrad Fijołek powołał swoich zastępców! Wiemy kogo!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UM Rzeszowa

Konrad Fijołek powołał swoich zastępców! Wiemy kogo! - Zdjęcie główne

foto UM Rzeszowa

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów Po ponad dwóch tygodnia urzędowania, nowy prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek, powołał swoich zastępców. Poznaliśmy ich nazwiska. Jest zaskoczenie!

Nowy prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek urzęduje w rzeszowskim Ratuszu od poniedziałku 21 czerwca. Wtedy to złożył ślubowanie. Minęło dwa tygodnie i dopiero dziś przedstawił swoich zastępców

CZYTAJ TAKŻE:

Osobami, które Fijołek powołał na swoich bliskich współpracowników, są Krystyna Stachowska - obecna radna Rozwoju Rzeszowa, Jolanta Kaźmierczak - radna z Platformy Obywatelskiej i Dariusz Urbanik - pracownik sektora inwestycji i budownictwa.  Konrad Fijołek postawił na kobiety, bo jak sam dziś zaznaczał jest za równością płciową w życiu publicznym. 


Kim są nowi wiceprezydentowie? 

Jolanta Kaźmierczak to radna Rzeszowa od kilku lat. Ukończyła Wydział Budownictwa Politechniki Rzeszowskiej, a także podyplomowe studia w zakresie Organizacji Zarządzania i Socjologii. Od wielu lat zajmuje się szeroko rozumianą działalnością społeczną na rzecz miasta Rzeszowa. Przewodniczącą Komisji Inwestycji i Pozyskiwania Funduszy Unijnych. Pełni funkcję przewodniczącej Klubu Radnych PO. W Urzędzie Miasta Rzeszowa odpowiedzialna będzie m.in. za sprawy gospodarki komunalnej i nieruchomości.

Krystyna Stachowska radną w Rzeszowie jest od 2019 roku. Wcześniej była radną gminy Tyczyn. Po włączeniu Matysówki do Rzeszowa, jej mandat trafił do Rady Miasta. Prowadzi obecnie działalność gospodarczą w zakresie ubezpieczeń. W pracy wiceprezydenta odpowiedzialna będzie m.in. za zadania z zakresu edukacji, pomocy społecznej, kultury i promocji.


Dariusz Urbanik - ukończył Politechnikę Rzeszowską na Wydziale Budownictwa i Inżynierii. Obecnie dyrektor techniczny firmy Strabag. Właśnie m.in. za inwestycje i budownictwo będzie odpowiedzialny w rzeszowskim magistracie. 

W związku z decyzjami o powołaniu radnych Kaźmierczak i Stachowskiej na stanowiska wiceprezydentek Rzeszowa, utracą one mandat radnych. Wakatowy mandat po Przewodniczącej Klubu Radnych PO zajmie Mateusz Maciejczyk, obecny Przewodniczący Rady Osiedla Baranówka. 

Nieco inaczej wygląda sprawa radnej Stachowskiej. 

W przypadku rezygnacji z mandatu przez Panią Krystynę Stachowską mandat radnej Rady Miasta Rzeszowa nie zostanie obsadzony.

- poinformowała nas Paulina Ślemp-Hejnowicz, dyrektor delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Rzeszowie.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy