Reklama

Reklama

Obwodnica południowa Rzeszowa. Pozostały dwa kroki do rozpoczęcia inwestycji!

Opublikowano: 18 listopada 2020 15:30
Autor: Rafał Bolanowski | Zdjęcie: Materiały Urzędu Miasta Rzeszowa.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

rzeszow Władze miasta mają powody do zadowolenia. Dzięki pozwoleniu od Wód Polskich udało się skompletować wszystkie dokumenty niezbędne do tego, aby wnioskować o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej.

Reklama

13 listopada br. informowaliśmy o tym, że Samorządowe Kolegium Odwoławcze odrzuciło protesty mieszkańców os. Budziwój i Biała, utrzymując tym samym decyzję środowiskową.

W tym tygodniu nadeszła kolejna ważna informacja. Miasto otrzymało pozwolenie wodno-prawne od Wód Polskich, bez którego w przypadku tej inwestycji  nie mogłoby wnioskować o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej u wojewody podkarpackiego.  

- Otrzymaliśmy pozwolenie. Teraz pozostaje nam wnioskować do wojewody o ZRID. 

- potwierdza Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. 

Teraz Podkarpacki Urząd Wojewódzki ma trzy miesiące na analizę dokumentacji i ewentualne wydanie zezwolenia. Ratusz jednak nie ma powodów do hurraoptymizmu, gdyż wyceniana na ok. 450 mln zł inwestycja pozostaje bez źródła finansowania. 

Projekt budowy obwodnicy południowej zgłoszono do Krajowego Programu Odbudowy, który mógłby zapewnić olbrzymią część finansowania. Nie mniej jednak, nie znana jest data, kiedy Ministerstwo ogłosi listę wybranych inwestycji.

Obwodnica południowa połączy ul. Podkarpacką z Sikorskiego. Nowa droga mieć ok. 6 km. długości. Trasa obwodnicy zostanie poprowadzona przez os. Zwięczyca, zalew na Wisłoku, osiedle Biała i Budziwój - aż do al. Sikorskiego. 

W ramach inwestycji ma także powstać najdłuższy most w mieście. 

 

[email protected]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.