Reklama

Obwodnica południowa Rzeszowa. Pozostały dwa kroki do rozpoczęcia inwestycji!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Materiały Urzędu Miasta Rzeszowa.

Obwodnica południowa Rzeszowa. Pozostały dwa kroki do rozpoczęcia inwestycji! - Zdjęcie główne

Droga, którą pobiegnie obwodnica południowa. | foto Materiały Urzędu Miasta Rzeszowa.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rzeszów Władze miasta mają powody do zadowolenia. Dzięki pozwoleniu od Wód Polskich udało się skompletować wszystkie dokumenty niezbędne do tego, aby wnioskować o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej.

13 listopada br. informowaliśmy o tym, że Samorządowe Kolegium Odwoławcze odrzuciło protesty mieszkańców os. Budziwój i Biała, utrzymując tym samym decyzję środowiskową.

W tym tygodniu nadeszła kolejna ważna informacja. Miasto otrzymało pozwolenie wodno-prawne od Wód Polskich, bez którego w przypadku tej inwestycji  nie mogłoby wnioskować o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej u wojewody podkarpackiego.  

- Otrzymaliśmy pozwolenie. Teraz pozostaje nam wnioskować do wojewody o ZRID. 

- potwierdza Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. 

Teraz Podkarpacki Urząd Wojewódzki ma trzy miesiące na analizę dokumentacji i ewentualne wydanie zezwolenia. Ratusz jednak nie ma powodów do hurraoptymizmu, gdyż wyceniana na ok. 450 mln zł inwestycja pozostaje bez źródła finansowania. 

Projekt budowy obwodnicy południowej zgłoszono do Krajowego Programu Odbudowy, który mógłby zapewnić olbrzymią część finansowania. Nie mniej jednak, nie znana jest data, kiedy Ministerstwo ogłosi listę wybranych inwestycji.

Obwodnica południowa połączy ul. Podkarpacką z Sikorskiego. Nowa droga mieć ok. 6 km. długości. Trasa obwodnicy zostanie poprowadzona przez os. Zwięczyca, zalew na Wisłoku, osiedle Biała i Budziwój - aż do al. Sikorskiego. 

W ramach inwestycji ma także powstać najdłuższy most w mieście. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE