Reklama

Obwodnica południowa Rzeszowa. Kolejne skargi odrzucone

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Obwodnica południowa Rzeszowa. Kolejne skargi odrzucone - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów „Zniknęła ostatnia formalna przeszkoda na drodze do złożenia wniosku o zezwolenie na budowę obwodnicy południowej Rzeszowa „ – informuje stolica innowacji za pośrednictwem mediów społecznościowych.

W listopadzie Samorządowe Kolegium Odwoławcze odrzuciło protesty ekologów, utrzymując tym samym decyzję środowiskową, która jest niezbędna do rozpoczęcia inwestycji. 

Urzędnikom miejskim niestety nie udało się złożyć wniosku do wojewody podkarpackiego o wydanie zezwolenia na realizacje inwestycji drogowej (dalej: ZRID) na czas i ekolodzy zaskarżyli inne pozwolenie (pozwolenie wodno-prawne) do Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.

15 stycznia dowiedzieliśmy się, że RZGW nie przychyliło się do uwag ekologów i skargę odrzucono. 

- Odrzucono protesty  ekologów dotyczące pozwolenia wodno-prawnego. W związku z tym mamy komplet dokumentów niezbędnych do realizacji inwestycji. 

- informuje Artur Gernand z biura prasowego Urzędu Miasta w Rzeszowie

Zanim jednak inwestycja się zacznie, potrzebna jest ww. zgoda wojewody. Miejmy nadzieje, że tym razem nic nie stanie na przeszkodzie urzędnikom.

- Wystąpimy o ZRID na przełomie stycznia i lutego.

- przekonuje Artur Gernand.  

Poza zgodą wojewody, do realizacji inwestycji potrzeba ok. 450 mln zł. Bez dofinansowania miasto nie będzie w stanie zrealizować inwestycji z własnych środków. Ratunkiem dla miasta ma być Krajowy Plan Odbudowy, który  został stworzony, aby wspierać polską gospodarkę w obliczu pandemii. W ramach KPO otrzymaliśmy z Unii Europejskiej 23 mld euro na dotacje i prawie 35 mld euro na pożyczki.

Warto wspomnieć, że budowa obwodnicy południowej to nie jedyny projekt zgłoszony do KPO. Poza nią władze miasta wnioskują o dofinansowanie budowy połączenia ul. Warszawskiej i Krakowskiej oraz budowy Wisłokostrady wraz z rozbudową ul. Maczka i przebudową mostu Załęskiego.

Obwodnica południowa to droga, która połączy ul. Podkarpacką z Sikorskiego. Ma mieć ok. 6 km długości. Jej trasa zostanie poprowadzona przez os. Zwięczyca, zalew na Wisłoku, osiedle Biała i Budziwój - aż do al. Sikorskiego. W ramach inwestycji ma także powstać najdłuższy most w mieście. Stworzenie obwodnicy południowej gwarantuje znacznie mniejsze zagęszczenie ruchu pojazdów, m.in. na al. Powstańców Warszawy oraz ulicy Kwiatkowskiego.

 

rafal.bolanowski@korso.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy