Reklama

Obrotowa miejska kamera zagląda lokatorowi do mieszkania - "taki mały Big Brother"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Polsat News/screen

Obrotowa miejska kamera zagląda lokatorowi do mieszkania - "taki mały Big Brother" - Zdjęcie główne

Obrotowa kamera zagląda lokatorom w okna. "Odczuwamy dyskomfort" | foto Polsat News/screen

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów Michał Krynicki mieszkania pierwszym pietrze jednego z bloków przy ulicy księdza Jałowego w Rzeszowie. Jego prywatność została naruszona zamontowaną niedawno kamera obrotową do monitoringu strefy płatnego parkowania. Lokator czuje się osaczony, odczuwa "dyskomfort".

- Nawet przebierając się, muszę wziąć i zasłaniać okna - mówił Polsatowi News Michał Krynicki. Lokator odczuwa dyskomfort, narzeka na brak prywatności w swoich czterech ścianach. 

Zamontowana niedawno kamera służyć ma do monitoringu strefy płatnego parkowania. - To nie fortunne umiejscowienie kamery wynika z architektury. Kamera obserwuje miejsca postojowe - zaznacza Artur Gernard z Urzędu Miasta Rzeszowa, dodając: - w przypadku obrotu kamery w kierunku mieszkań, nie widać, co dzieje się w ich środku - mówił Polsatowi News.

- Czuję się nieswojo, we własnym mieszkaniu! - uzupełnia Michał Krynicki. - Kamera obniża komfort mojego życia, ale także wartość mojego mieszkania. Kto będzie chciał kupić mieszkanie, z taką kamerą przed blokiem? - dodaje. 

Miasto nie zamierza przesuwać umiejscowienia kamery. Urzędnicy deklarują jednak, że założą odpowiednie osłony, tak, żeby obroty kamery nie powodowały niepotrzebnego niepokoju wśród lokatorów. 

 

Źródło: Polsat News

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy