Reklama

Nowy żłobek i przedszkole za ponad 17 milionów złotych [ZDJĘCIA, WIDEO]

Opublikowano: śr, 1 wrz 2021 11:04
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rzeszów W środę 1 września ponad 350 maluchów pojawiło się w nowym żłobku i przedszkolu, które powstały przy ulicy Iwonickiej w Rzeszowie. Obydwie inwestycje kosztowały łącznie ponad 17 milionów złotych.

Na rzeszowskim osiedlu Kotuli otwarto nowoczesny kompleks oświatowy, w którym znajdują się żłobek i przedszkole. 

- 1 września rozpoczynamy nowy rok szkolny. Jest to także dzień, w którym po raz pierwszy zaprosiliśmy dzieci do nowych, pięknych i nowoczesnych obiektów – żłobka i przedszkola, które powstały w jednej z najszybciej rozwijających się części naszego miasta

– mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

- Oddając do użytku te obiekty zwiększyliśmy liczbę miejsc w rzeszowskich żłobkach o 178, a w przedszkolach o 175. Ważne podkreślenia jest to, że nowy budynek jest w pełni wyposażony, zarówno żłobek i przedszkole posiadają np. nowoczesne zaplecze kuchenne. W każdej sali zamontowano urządzenia wentylacyjne, zapewniające odpowiedni mikroklimat oraz oczyszczacze powietrza. Wykonano też ogrzewanie podłogowe. Budynki są wyposażone w instalację fotowoltaiczną oraz monitoring.

– podkreśla Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa, odpowiedzialna za edukację.

Żłobek i przedszkole znajdują się w jednym budynku, który powstał przy ul. Iwonickiej.  Inwestycja łącznie kosztowała 17 043 558,72 złotych,  w tym przedszkole 6 503 565,44 złotych, a żłobek 10 539 930,28 złotych. Umowa z wykonawcą tego zadania została podpisana w kwietniu 2020 roku, odebranie wykonanej inwestycji odbyło się 13 sierpnia tego roku.

Żłobek ma 1773 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej, jest w nim sześć oddziałów, przedszkole 1777 metrów kwadratowych powierzchni i siedem oddziałów. Inwestycja przy Iwonickiej objęła m.in.: budowę drogi dojazdowej, chodników i parkingów, zjazdu z drogi publicznej, a także ogrodzenie terenu, nasadzenia zieleni, place zabaw, oświetlenie zewnętrzne. Budynek wyposażony jest w windy wewnętrzne, zewnętrzne i towarowe, w części żłobkowej jest pralnia.

- Zależy nam na tym, aby w Rzeszowie powstawały kolejne inwestycje, które będą służyć naszym najmłodszym mieszkańcom. Na osiedlu Drabinianka - przy ulicy Kwiatkowskiego powstaje obecnie nowoczesny zespół oświatowy, w skład którego wejdą szkoła podstawowa oraz przedszkole. Koszt inwestycji to blisko 39 milionów złotych. Szkoła i przedszkole będą gotowe do końca lipca 2022 roku. Rozpoczęło się już także projektowanie przedszkola i żłobka na os. Budziwój w Rzeszowie. Łącznie będzie tam miejsce dla ponad 300 dzieci

– mówi Konrad Fijołek.

- Jeszcze w tym miesiącu wprowadzimy bon żłobkowy. Będzie to wsparcie w wysokości 300 zł miesięcznie dla każdego rzeszowskiego malucha korzystającego z niepublicznego żłobka w naszym mieście

– dodaje Krystyna Stachowska.

ZOBACZ NAGRANIE:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy