Reklama

Nowy prezes PSL na Podkarpaciu Adam Dziedzic z wachlarzem propozycji dla przedsiębiorców i rolników

Opublikowano: czw, 21 paź 2021 16:03
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rzeszów Nowy prezesem PSL na Podkarpaciu jest od niedawna Adam Dziedzic, znany ze stanowiska wójta gminy Świlcza. W czwartek, 21 października, podczas pierwszego spotkania z mediami, zapowiedział wiele propozycji współpracy tej partii ze społeczeństwem. Podkreślał także istotę rozmów mieszkańców Podkarpacia z samorządowcami.

Nowy prezes PSL na Podkarpaciu skupił się w swoim przemówieniu, na konieczności szerszej współpracy mieszkańców Podkarpacia z samorządowcami.  Pierwszą decyzją będzie powołanie komisji samorządowej, do pracy, w której zapraszani będą mieszkańcy naszego regionu, samorządowcy i politycy.

- Chcemy współpracować bezpośrednio z ludźmi, dlatego też w siedzibie PSL w Rzeszowie zostanie powołane biuro porad prawnych

– powiedział Adam Dziedzic.

Nowy prezes poruszył temat drożyzny, a przede wszystkim wzrost cen za energię, paliwa, gaz, nawozy sztuczne, które odbijają się na kondycji samorządów, rolników i portfelach mieszkańców Podkarpacia.

- Jako podkarpacki PSL chcemy wyjść z szerokim wachlarzem propozycji dla przedsiębiorców i rolników. Nasza komunikacja będzie opierać się zarówno o spotkania bezpośrednie, jak i o nowoczesne formy komunikacji. Chcemy wspierać mieszkańców naszego województwa we wszelkiej formie aktywności tej społecznej, jak też politycznej 

- mówił Adam Dziedzic.

- PSL, jako partia opozycyjna, chce być opozycją konstruktywną, która pragnie poprawić współpracę z mieszkańcami regionu, artykułować ich potrzeby i skutecznie walczyć o nie, podawać alternatywne rozwiązania. 

- dodawał nowy prezes PSL na Podkarpaciu.

Jednym z takich przykładów jest inicjatywa utworzenia Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w gminie Świlcza. To ten samorząd, kierowany przez Adama Dziedzica, podjął plany, rozmowy, znalazł działki i bezpłatnie przekazał je Uniwersytetowi Rzeszowskiemu. Jeżeli wszystko pójdzie po myśli władz uczelni, to nowy szpital powstanie w Świlczy w ciągu kilku najbliższych lat.

- Hasło jakie nam przyświeca, jako doświadczonym samorządowcom, to "róbmy swoje" - mówił Dziedzic. 

- Dla nas wybór nowego prezesa PSL na Podkarpaciu to nowa nadzieja, nowa nadzieja, żeby PSL był znowu siłą polityczną, która odgrywa dużą rolę w regionie. To był wybór za prężnym, nowym przywódcą, który ma swoje doświadczenie i nie jest od nikogo uzależniony

– tak skwitował wybory nowych władz PSL na Podkarpaciu doktor Dariusz Sobieraj, radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego.   

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy