Reklama

Adam Dziedzic nowym szefem PSL na Podkarpaciu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Daniel Wójcik/PSL

Adam Dziedzic nowym szefem PSL na Podkarpaciu - Zdjęcie główne

Adam Dziedzic (drugi od lewej) został szefem podkarpackiego PSL. | foto Daniel Wójcik/PSL

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie W sobotę w Rzeszowie delegaci obecni na zjeździe Polskiego Stronnictwa Ludowego wybierali prezesa Podkarpackiego Zarządu Wojewódzkiego partii. Kandydatów było dwóch. Pierwszym był obecny prezes poseł Mieczysław Kasprzak, w przeszłości m.in. starosta jarosławski i wiceminister gospodarki oraz Adam Dziedzic, wójt Świlczy.

W wyborach podkarpackiego szefa PSL zwyciężył Adam Dziedzic. Dostał on 81 głosów, zaś Mieczysław Kasprzak - 62 głosy.

Adam Dziedzic ma 52 lata, jest absolwentem Politechniki Rzeszowskiej. Był m.in. wiceprezesem, a później prezesem Podkarpackiego Centrum Hurtowego Agrohurt S.A. w Rzeszowie. W 2014 roku wygrał w I turze wybory na wójta Świlczy, podobnie w 2018 r.

Poza prezesem wojewódzkim ludowcy z Podkarpacia wybrali przedstawiciela w osobie Mateusza Maciejczyka (radnego miasta Rzeszowa) do Głównego Sądu Koleżeńskiego PSL, przedstawiciela do Głównej Komisji Rewizyjnej, czterech przedstawicieli do Rady Naczelnej PSL, członków Zarządu Wojewódzkiego PSL, a także delegatów na krajowy Kongres Polskiego Stronnictwa Ludowego, który odbędzie się 4 grudnia w Warszawie.

 

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy