Reklama

Nieoczekiwana decyzja prezydenta Rzeszowa!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UM Rzeszowa

Nieoczekiwana decyzja prezydenta Rzeszowa!  - Zdjęcie główne

Rzeszowski Ratusz | foto UM Rzeszowa

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów W pierwszy dzień swojego urzędowania, prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek, podjął nieoczekiwaną decyzję. Czy będzie to wyraźny sygnał tego, jaka może być ta, trwająca nieco ponad dwa lata, prezydentura?

Tego raczej nikt się nie spodziewał, ale we wtorek 22 czerwca, nowy prezydent Rzeszowa, podjął niebanalną decyzję, ograniczającą ruch pojazdów po rzeszowskim Rynku. Decyzja jest o tyle spektakularna, że dotyczy ona także samych urzędników.

Przestrzeń przy ratuszu powinna służyć mieszkańcom. Nie mogą jej zastawiać samochody. Dlatego też zadecydowałem o tym, aby wprowadzić zakaz parkowania aut zarówno przed ratuszem jak i za nim.

– mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

 

Zakaz parkowania w okolicach ratusza obowiązuje od wtorku. Dotyczy wszystkich, także prezydenta miasta.  

Sprzed zabytkowego budynku zniknęły także służbowe samochody Urzędu Miasta Rzeszowa. 

Teren przy ratuszu ma być przestrzenią publiczną, dla mieszkańców, spacerowiczów. Stąd taka decyzja

– mówi Fijołek

Dodaje, że rozważa kolejne kroki, dzięki którym z niektórych miejsc ścisłego centrum miasta zniknęłyby samochody. Jedno z takich analizowanych miejsc to teren przy ul. Słowackiego. Chodzi o odcinek po prawej stronie ulicy (patrząc w kierunku ul. Szopena), pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Kościuszki a wjazdem na parking przy hotelu Metropolitan.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy