Reklama

Reklama

Miasto wyremontowało park, a mieszkańcy w „geście wdzięczności” zaczęli kraść kwiaty

Opublikowano: 19 listopada 2020 13:25
Autor: Rafał Bolanowski | Zdjęcie: RB

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

rzeszow Władze miasta Rzeszowa były zmuszone do zatrudniania firmy ochroniarskiej w Ogrodach Miejskich im. “Solidarności” przy ul. Dąbrowskiego. Mieszkańcom za bardzo spodobała się zasadzona roślinność.

Reklama

Za rewitalizacje parku miasto zapłaciło 7,5 mln zł. Prace zakończono we wrześniu br. Dzięki inwestycji wykonano m.in. staw z fontannami, ustawiono cztery nowe rzeźby przy ul. Lenartowicza, stworzono nowe alejki, wyremontowano plac zabaw oraz utworzono ogrody kwaterowe z kwiatami, które przykuły wzmożoną uwagę niektórych mieszkańców miasta. 

- Jeszcze dobrze nie oddaliśmy parku do użytku mieszkańców a już zaczęły się kradzieże kwiatów i krzewów. 

- tłumaczy Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. 

Ratusz nie zamierza lekceważyć tematu i do ochrony Ogrodów Miejskich zatrudnił firmę ochroniarską, która od października do końca bieżącego roku będzie patrolować teren parku w godzinach wieczornych. Za wynajem firmy miasto zapłaciło 8 tys. zł. 

Dlaczego nie zdecydowano się powierzyć zadania Straży Miejskiej?

- Oni są od innych czynności.

- odpowiada rzecznik prezydenta. 

Amatorom ogrodnictwa gratulujemy wyobraźni, a Zarządowi Zieleni Miejskiej doboru roślinności, odpowiadającej na „potrzeby” mieszkańców.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.