Reklama

Marszałek zwiększy środki na budowę Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego w Rzeszowie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: ZK Architekci

Marszałek zwiększy środki na budowę Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego w Rzeszowie - Zdjęcie główne

Samorząd województwa podkarpackiego zwiększa finansowanie Podkarpackiego Centrum lekkoatletycznego w Rzeszowie | foto ZK Architekci

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów Marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl poinformował w poniedziałek, 25 października, że samorząd podkarpacki zwiększy udział środków finansowych potrzebnych do budowy Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego w Rzeszowie.

Prezydent Rzeszowa wydał już pozwolenie na budowę Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego. Inwestycję wyceniono na kwotę około 120 milionów złotych. Rozpoczęcie budowy wymaga  jednak porozumienia władz miast z samorządem województwa podkarpackiego i Ministerstwem Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu w zakresie partycypacji finansowej. Ratusz dokonał już pierwszych ruchów budżetowych i wpisał plan inwestycji do Wieloletniej Prognozy Finansowej. Swoje zwiększenie środków na ten cel zapowiedział Władysław Ortyl, marszałek województwa. 

Wieloletnia Prognoza Finansowa, którą znowelizowali rzeszowscy radni, zakłada zapis kwoty 120 milionów złotych, w podziale na lata 2022-2023. Są tam też zapisy, że partycypacja w finansowaniu ze strony Ministerstwa Nauki Dziedzictwa Narodowego i Sportu wyniesie 60 milionów złotych, a ze strony samorządu województwa podkarpackiego kwoty 30 milionów złotych. Do tej pory jednak Urząd Marszałkowski deklarował kwotę 8 milionów złotych, oczekując informacji prezydenta Fijołka, o przyczynach podwyżki kosztów budowy nowego obiektu. 

 

W ubiegły czwartek, 21 października, Ratusz przesłał do marszałka uzasadnienie i wstępny kosztorys. W poniedziałek władze województwa poinformowały, że znalazły konieczne 22 miliony i dołożą ją do budowy Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego w Rzeszowie.

To już ostatnie przygotowania do przetargu. jeżeli tylko Sejmik Województwa Podkarpackiego zabezpieczy kwotę 30 milionów złotych, miasto będzie mogło ruszać z przetargiem na budowę.

 
Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne zakłada całkowitą przebudowę istniejącego stadionu przy Wyspiańskiego, poprzez budowę nowego boiska piłkarskiego, a przede wszystkim sześciotorowej, zadaszonej bieżni. W budynkach technicznych powstanie siłownia i gabinety fizjoterapii. Nowe trybuny będą mogły pomieścić nawet 10 tysięcy kibiców. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy