Reklama

Koniec działalności tymczasowego szpitala covidowego w Rzeszowie. Wracamy do stanu sprzed epidemii

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: MSWiA Rzeszów

Koniec działalności tymczasowego szpitala covidowego w Rzeszowie. Wracamy do stanu sprzed epidemii  - Zdjęcie główne

Tymczasowy szpital covidowy w Rzeszowie zostanie zamknięty | foto MSWiA Rzeszów

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów Po dwóch latach pandemii wkrótce zamknięty zostanie tymczasowy szpital covidowy w budynku MSWiA przy ul. Krakowskiej w Rzeszowie. Wojewoda zapowiada także, że łóżka w innych placówkach, przeznaczone dotąd dla pacjentów zakażonych koronawirusem, zostaną rozdysponowane dla innych chorych. Wracamy zatem to stanu sprzed epidemii.

Likwidacja szpitala covidowego MSWiA w Rzeszowie

W niedawno wybudowanym budynku szpitala MSWiA w Rzeszowie przy ul. Krakowskiej, wraz z rozwojem epidemii koronawirusa, utworzono tymczasowe oddziały dla pacjentów chorych na COVID-19. Przez blisko dwa lata w szpitalu leczono kilka tysięcy osób. 

Na szczęście sytuacja epidemiczna w regionie poprawiła się na tyle, że szpital można przywrócić do pierwotnego założenia - Kliniki Neurologii i Kardiologii. 

- Realizując wytyczne Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Zdrowia Macieja Miłkowskiego dotyczące braku możliwości przedłużenia finansowania szpitala tymczasowego w MSWiA w Rzeszowie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19, informuję, że planowane jest zakończenie działalności szpitala tymczasowego z dniem 31 marca - mówi nam Michał Mielniczuk, rzecznik wojewody podkarpackiego. 

Podkarpacki Urząd Wojewódzki zapewnia, że również do końca marca wszystkie decyzje wojewody, polecające utworzenie łóżek covidowych w innych szpitalach Podkarpacia, zostaną uchylone. 

Szpital MSWiA zostanie udostępniony osobom chorym na inne choroby

Zgodnie z zapisami umowy zawartej pomiędzy wojewodą podkarpackim a dyrektorem SPZOZ MSWiA w Rzeszowie budynek szpitala covidowego zostanie przywrócony do stanu ,odpowiadającego jego pierwotnej funkcji, m.in. poprzez:

  • odmalowanie, usunięcie usterek,
  • dezynfekcję,
  • wymianę filtrów w centralach wentylacyjnych
W ten sposób przywrócona zostanie jego działalność jako komórki organizacyjnej SPZOZ MSWiA w Rzeszowie.

Finansowanie leczenia COVID-19 po nowemu

Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia końcem lutego br. wydał zarządzenie zmieniające dotychczasowe zasady sprawozdawania oraz warunków rozliczania świadczeń opieki zdrowotnej związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Od kwietnia zmianie ulega sposób finansowania świadczeń opieki zdrowotnej wykonywanych w związku z przeciwdziałaniem COVID-19.

- Świadczenia udzielane na rzecz pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV-2, będą finansowane na podstawie umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej - informuje Mielniczuk. 

Każdy zakażony wciąż będzie mógł liczyć na pomoc medyczną, hospitalizację, darmowe testy. 

W ostatnich tygodniach średnia liczba nowych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu wynosi około 180 osób. Kilkadziesiąt osób jest hospitalizowanych. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy