Reklama

Konfederacja chce dymisji ministra Mariusza Błaszczaka. - Sprawa rosyjskiej rakiety, która spadła w Polsce została "zamieciona pod dywan" - mówi Karolina Pikuła [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów 17 maja w biurze poselskim Grzegorza Brauna w Rzeszowie, odbyła się konferencja prasowa, na której poruszony został temat bezpieczeństwa Polski w kontekście trwającej wojny na Ukrainie. Konfederacja domaga się dymisji Mariusza Błaszczaka.

W konferencji prasowej udział wzięli: Karolina Pikuła, asystent społeczny posła Grzegorza Brauna, Wiesław Walat, wiceprezydent Rzeszowa oraz Teresa Pracownik, dyrektor biura poselskiego. Konfederaci przedstawili opinii publicznej lokalne stanowisko w kontekście bezpieczeństwa Polski wobec trwającej wojny u naszych sąsiadów. 

- Chcemy przedstawić nasze stanowisko wobec zaistniałej absurdalnej sytuacji, która potęguje strach i niepokój mieszkańców nie tylko Podkarpacia, ale całej Polski. Rosyjska rakieta, która przyleciała, czy jak powiedział poseł Grzegorz Braun, przywieziono ją jakoś furmanką, została namierzona przez systemy obrony powietrznej w grudniu zeszłego roku, a wiemy dobrze, że pani, która konno przejeżdżała lasem pod Bydgoszczą, namierzyła ją przypadkowo podczas tej swojej przejażdżki. Szczątki tej rakiety od grudnia do kwietnia przez pięć miesięcy sobie leżały, a w tej chwili tej chwili wiemy na pewno, że ta rakieta mogła także przewozić materiały broni nuklearnej, broni jądrowej. Gdzie my żyjemy? Minister Obrony Narodowej powinien zostać natychmiastowo zdymisjonowany przez Mateusza Morawieckiego. Widać, że chciano zanieść tę sprawę pod dywan.

- mówiła Karolina Pikuła.

Zdaniem działaczy Konfederacji Korony Polskiej, minister Mariusz Błaszczak powinien podać się do dymisji.

- Minister Błaszczak wykazał się ogromną niekompetencją jako szef sztabu wojskowego. Mówi on, że przekazywał informacje, ale nie jest dokładnie w stanie powiedzieć kiedy. Nie tak powinno funkcjonować państwo polskie w szczególności gdy wiemy, że za naszą wschodnią granicą toczy się wojna. Do tego wszystkiego dochodzi także poprzednia kompromitacja w Komendzie Głównej Policji, kiedy wystrzelono granatnikiem oraz wcześniej, kiedy nurkowie hiszpańscy w Zatoce Gdańskiej sobie tam coś szperają po naszej stronie i nikt tego nie widzi.

- kontynuowała asystentka społeczna Grzegorza Brauna.

Do dyskusji włączony został także Wiesław Walat, były wiceprezydent Rzeszowa, działacz Konfederacji. Poruszył on kwestię obywateli Ukrainy, którzy w tym momencie znajdują się na terenie naszego województwa oraz na terenie całego kraju.

- Z informacji uzyskanych od ZUS-u okazuje się, że 750 tysięcy obywateli obwodu lwowskiego w pierwszych tygodniach wojny przeszło na teren województwa podkarpackiego i tu się w jakiś sposób zameldowali. To jest 1/3 obywateli jeszcze tego okręgu, gdzie w pierwszych tygodniach wojny wcale nie było. 11 i pół miliona obywateli przyjechało do Polski, jakby z Polski wyjechało naraz tyle osób, to Polski nie ma, trzeba to sobie jasno powiedzieć. Ukraińcy sami opuścili swój teren i teraz będą wracać czy nie będą wracać, oto jest hamletowskie pytanie. Jeśli wrócą i odbudują swój kraj to chwała Bogu a jeśli zostaną i będą stwarzali trudności w naszym kraju, to będzie nieszczęście.

- twierdzi Wiesław Walat, były wiceprezydent Rzeszowa.

Głos zabrała również dyrektor biura poselskiego Grzegorza Brauna - Teresa Pracownik. 

- Nie możemy jako Polacy czuć się bezpieczni. Nasz rząd, szczególnie Minister Obrony Narodowej nie spełnia swojego zadania, nie realizuje tak, jak należy swoich obowiązków. Kolejny przykład, białoruski balon szpiegowski, który krążył nad naszym krajem, dopiero stracono go z radarów koło Rypina, czyli 300 km od granicy białoruskiej. Panuje ogromny chaos i niekompetencja w strukturach naszej władzy, chcemy ministra który będzie ogarniał ten panujący chaos. Konfederacja żąda dymisji ministra Błaszczaka. 

- mówiła Teresa Pracownik.

Artykuł pochodzi z portalu rzeszow24.info. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy