Reklama

Najbogatsze i najbiedniejsze miasta na Podkarpaciu. Jak wypada Twoja miejscowość? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Które miasta na Podkarpaciu należą do grupy tych najbogatszych, a które są na drugim końcu tego zestawienia? Mamy ranking bogactwa, a w nim Rzeszów nie jest na czele. Jest również kilka innych niespodzianek. Jak wypada Twoja miejscowość?

Z opublikowanych przez Ministerstwo Finansów wskaźnikach dochodów podatkowych w przeliczeniu na jednego mieszkańca dla gmin na 2022 roku (wskaźnik G) wynika, że liderem pod względem dochodów pozostaje gmina wiejska Kleszczów. Na jednego mieszkańca przypadło tam 29704 złotych. Gmina z województwa łódzkiego utrzymała swoją pozycję. Podkarpacie? W pierwszej setce tego zestawienia nie ma żadnej gminy z naszego województwa. Dopiero na 101. pozycji jest Solina, a na 125. miejscu - Cisna.

Najbiedniejszą gminą w Polsce jest Potok Górny w województwie lubelskim. Z dochodami w wysokości 524 zł w przeliczeniu na jednego mieszkańca gmina zajmuje 2477. miejsce w zestawieniu. Wśród gmin o najniższych dochodach znalazły się jeszcze: Przytuły w woj. podlaskim (559 zł per capita) i Turośl w woj. podlaskim (586 zł per capita), Lipnica Wielka w woj. małopolskim (589 zł per capita), Aleksandrów w woj. lubelskim (591 zł per capita), Dzikowiec w woj. podkarpackim (619 zł per capita), Ostrówek w woj. lubelskim (620 zł per capita) i Rościszewo w woj. mazowieckim (642 zł per capita).

Zostawiamy gminy. Jak wygląda zestawienie podkarpackich miast z największymi dochodami do budżetu na mieszkańca? Najbogatsze i najbiedniejsze miasta na Podkarpaciu - na podstawie danych Głównego Urzędu Statystycznego z 2021 roku. Jak wypada Twoja miejscowość? Sprawdź w naszej galerii.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy