Reklama

Gdzie na Podkarpaciu najszybciej można znaleźć partnera lub partnerkę? Miasta z największym odsetkiem singli i singielek [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Sprawdzamy, gdzie na Podkarpaciu mieszka najwięcej singli i singielek. Okazuje się, że w tym zestawieniu jest sporo niespodzianek. Ile singielek mieszka w Twojej miejscowości?

Zestawienie zostało stworzone dzięki danym pozyskanym z Narodowego Spisu Powszechnego z 2021 roku, w oparciu o stan cywilno-prawny osób w wieku od 15 lat. Jak się okazuje, odsetek singielek i singli w tamtym roku Polsce wynosił 29,1 proc. (24,6 proc. wśród kobiet oraz 34,0 proc. wśród mężczyzn). Całe zestawienie liczy 958 pozycji, miast jest jednak więcej, ponieważ niektóre z nich odnotowały identyczne dane. Na pierwszym miejscu znalazł się Poznań, gdzie 36,6 proc. mieszkańców to single. Na ostatnim - Wodzisław Śląskim z wynikiem 23,8 proc.

Najwięcej singli (kawalerowie) jest w województwie podkarpackim - 35,8 proc., w podlaskim 35,5 proc., a lubuskim i dolnośląskim odpowiednio 35 i 34,7 proc. Najmniej w mazowieckim (33,1 proc.), łódzkim (32 proc.) i śląskim (31,7 proc.). Z kolei singlielek (panien) najwięcej jest w województwie małopolskim (26,2 proc.), podkarpackim (25,6 proc.) i lubuskim (25,3 proc). Najmniej w śląskim (23 proc.), łódzkim (21,9 proc.) i świętokrzyskim (21,8 proc.).

Sprawdź podkarpackie miasta, gdzie mieszka najwięcej panien oraz kawalerów. Te dane są zaskakujące.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy