Reklama

Kibice chcą uratować historyczny jupiter

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: RB

Kibice chcą uratować historyczny jupiter - Zdjęcie główne

Jeden z jupiterów Stadionu Miejskiego | foto RB

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów Kibice Stali Rzeszów chcą, aby jeden z jupiterów usuniętych ze Stadionu Miejskiego pozostał przy obiekcie sportowym jako element historyczny . Trwa zbiórka pieniędzy.

Jupitery zniknęły ze Stadionu Miejskiego jeszcze w pierwszej połowie stycznia. Na początku miasto deklarowało, że stare oświetlenie zostanie zezłomowane. Później sprawę przemyślano i okazało się, że wizerunek włodarzy miasta zyska, jeżeli zachowają jeden z jupiterów jako historyczny obiekt. 

- Było takie porozumienie pomiędzy miastem i Stalą Rzeszów. Zadeklarowaliśmy jedynie, że znajdziemy odpowiednie miejsce na jupiter. Gdy skończy się remont, to zadecydujemy, gdzie zostanie postawiony. 

- informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Prezes klubu Rafał Kalisz zadeklarował, że pokryje koszty utrzymania, montażu i renowacji.  Kibice Stali Rzeszów nie zamierzają przyglądać się całej sytuacji z „założonym rękami” i rozpoczęli zbiórkę pieniędzy, aby wspomóc prezesa klubu w jego działaniach. 

- Nasz jupiter został ocalony przed zezłomowaniem, do którego dążył Urząd Miasta Rzeszowa, a udało się to w ostatniej chwili dzięki interwencji osób, którzy w różny sposób starali się nie dopuścić do jego zniszczenia. Jedną z tych osób był pan R. Kalisz, prezes sekcji piłki nożnej "Stali Rzeszów", który wziął na swoje barki szybkie odkupienie jupitera, o które tak zabiegaliśmy w ostatnim czasie.

- czytamy w treści zbiórki

Celem zbiórki jest uzbieranie 16 tys. zł. Do tej pory akcję wsparło 105 osób na łączną kwotę 6,8 tys. zł. Do końca zbiórki pozostało 26 dni. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy