Reklama

Katolicka szkoła z Rzeszowa najlepszą w województwie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Facebook

Katolicka szkoła z Rzeszowa najlepszą w województwie - Zdjęcie główne

Szkoła Sióstr Prezentek w Rzeszowie | foto Facebook

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie uzyskało najlepszą lokatę spośród wszystkich liceów na Podkarpaciu w rankingu Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy”.

„Perspektywy” po raz 23. wyróżniły 1000 najlepszych liceów w kraju. Najwyższą lokatę otrzymało XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Warszawie, wyprzedzając Uniwersyteckie LO w Toruniu, które w ubiegłorocznym rankingu zajęło pierwsze miejsce. 

Najlepsze licea w Podkarpackim

Najlepszy wynik spośród wszystkich liceów w województwie osiągnęło LO im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek, plasując się na 33 pozycji. To o trzy miejsca wyżej niż w 2020 roku.

- Dla nas to wyróżnienie to docenienie pracy, jaką wkładają nauczyciele, uczniowie i rodzice. 

- komentuje krótko s. Bernarda Agata Rozmus, dyrektorka szkoły.

Kolejną szkołą z Podkarpacia jest I LO z Oddz. Dwujęz. Im. Mikołaja Kopernika z Krosna, które zajęło 47. lokatę. Trzeci najlepszy wynik w województwie zajęło I Społeczne LO im. Hetmana Jana Tarnowskiego z Tarnobrzega uzyskując 64. lokatę. 

Warto również odnotować, że jeden z największych „skoków” w rankingu względem poprzedniego roku zanotowało Dwujęzyczne Liceum Uniwersyteckie im. St. Barańczaka w Rzeszowie, które w 2021 roku zajęło 215 miejsce, to o 194 pozycję wyżej niż w 2020 roku.

- To nie jest przypadkowy skok. Szkoła funkcjonuje od 5 lat i na ten „skok” składa się szereg działań. Pracujemy przede wszystkim w małych grupach, zatem naprawdę możemy się skupić na każdym uczniu, co gwarantuje nam wysoką zdawalność matur. Wielu naszych absolwentów kontynuuje naukę w zagranicznych szkołach. 

- przyznaje dr Anna Pięta-Szawara, dyrektorka Dwujęzycznego Liceum Uniwersyteckie im. S. Barańczaka w Rzeszowie.

Okazuje się, że ambicję liceum uniwersyteckiego sięgają znacznie dalej. 

- Jestem przekonana, że za rok będzie jeszcze lepiej, a za dwa lata powalczymy o pierwsze miejsce. 

- dodaje nieskromnie dr Anna Pięta-Szawara.

Najlepsze technika

Nie zapominajmy, że ranking „Perspektyw” to też szkoły o profilu technicznych. W tegorocznym rankingu najlepszą taką szkoła okazało się Technikum Mechatroniczne nr 1 w Warszawie. 

Najlepszy wynik wśród techników w województwie podkarpackim osiągnęło Technikum nr 6 im. A. Witkowskiego w Jarosławiu, zajmując 21 lokatę. Był to dla tej szkoły również spory awans, ponieważ w ubiegłorocznym rankingu szkoła zajęła dopiero 138 miejsce. Kolejne miejsca w województwie przypadło Technikum nr 5 w Krośnie (29 miejsce) oraz Technikum nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Dębicy (31 miejsce).

Jeden z największych spadków w województwie względem poprzedniego roku zanotował Zespół Szkół nr 1 im. A. Towarnickiego w Rzeszowie. W ubiegłym roku technikum zajęło 58 miejsce. Najnowszy ranking uplasował szkołę dopiero na 110 miejscu. 

 

rafal.bolanowski@korso.pl

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy