Reklama

Jeże będą miały gdzie spać. W parkach i na skwerach w Rzeszowie mają swoje domki

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Bartosz Gubernat/Urząd Miasta Rzeszowa

Jeże będą miały gdzie spać. W parkach i na skwerach w Rzeszowie mają swoje domki - Zdjęcie główne

W akcję włączyła się wiceprezydent Rzeszowa Jolanta Kaźmierczak | foto Bartosz Gubernat/Urząd Miasta Rzeszowa

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów Sześćdziesiąt domków będą miały jeże z Rzeszowa. Budki są całoroczne - w zimie można się w nich przespać, jak się zrobi cieplej, mają być schronieniem dla matek z małymi jeżykami.

Ratusz pochwalił sie kolejną miniinwestycją. Domki dla jeży, które pojawiły się w rzeszowskich parkach, to jeden z pomysłów w ramach prowadzonego przez Urban Labs programu "Rzeszów to MY". Celem jest zachęcenie mieszkańców do uddziału w realizacji ciekawych inicjatyw w przestrzeni Rzeszowa.

Domków jest sześćdziesiąt. Są ustawione m.in. nad Wisłokiem na bulwarach, w parkach Sybiraków i Jedności z Macierzą, na placu Ofiar Getta, Skwerze Kotowicza i na Starym Cmentarzu. Ukryte pod liśćmi mają być schronieniem podczas zimowego snu, a gdy zrobi sie cieplej, służyć za schronienie dla matek z małymi jeżykami.

Ostatnie domki umieszczono w tym tygodniu na bulwarach nad Wisłokiem. W akcję włączyła się wiceprezydent Rzeszowa Jolanta Kaźmierczak.

- To cenna i bardzo pożyteczna inicjatywa, która uczy nas szacunku do przyrody. Co istotne, budki stawiamy na wniosek mieszkańców, bardzo cieszy mnie ich zaangażowanie w takie akcje – mówiła.

- Widząc takie budki w parkach należy pamiętać, aby nie podchodzić zbyt blisko i nie zaglądać do środka. Prosimy też, aby nie dopuszczać do niej psów, aby nie niepokoić jeży – dodała Katarzyna Spaczyńska z Zarządu Zieleni Miejskiej w Rzeszowie.

Wiceprezydent Rzeszowa Jolanta Kaźmierczak oraz Katarzyna Spaczyńska z Zarządu Zieleni Miejskiej w Rzeszowie podziwiają domek dla jeża.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy