Reklama

Jarosław Gowin w Rzeszowie: "PiS i RAZEM mogą poprzeć podwyżki podatków dla przedsiębiorców"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Jarosław Gowin w Rzeszowie: "PiS i RAZEM mogą poprzeć podwyżki podatków dla przedsiębiorców" - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów W piątkowym spotkaniu Jarosława Gowina, wicepremiera i Ministra Rozwoju, Pracy i Techhnologii w rzeszowskim Ratuszu, z ust przewodniczącego Porozumienia, padły istotne deklaracje dotyczące przedsiębiorców. Wicepremier Gowin sprzeciwia się podnoszeniu podatków dla tej grupy zawodowej.

Jarosław Gowin, wicepremier, w polskim rządzie odpowiedzialny za Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii w piątkowe popołudnie (6 sierpnia) spotkał się w rzeszowskim Ratuszu z przedsiębiorcami. Gowin zwracał uwagę, że Prawo i Sprawiedliwość i część Lewicy mogą przegłosować znaczące podwyżki podatków dla działalności gospodarczych. 

CZYTAJ TAKŻE:

Porozumienie Jarosława Gowina chce skorygować propozycje Ministerstwa Finansów. Zdaniem wicepremiera kwota wolna od podatku powinna także dotyczyć przedsiębiorców rozliczających się podatkiem liniowym. Jak mówił Jarosław Gowin zapisy Polskiego Ładu w obecnym brzmieniu oznaczają, że dla zatrudnionych na umowę o prace podatki obowiązywać mają od wynagrodzenia 13 tysięcy złotych brutto, zaś dla przedsiębiorców już od 4 tysięcy złotych brutto.

- Nie widzę żadnych racji przemawiających za dzieleniem Polaków na dwie kategorie, gdzie tymi gorszymi byliby przedsiębiorcy, którym nie miałaby przysługiwać kwota wolna od podatku.

- mówił wicepremier Gowin.

Minister Rozwoju, Pracy i Technologii chce również by przedsiębiorcy, rozliczający się podatkiem zryczałtowanym, płacili stałą stawkę zdrowotną w wysokości 9 procent, a nie, jak proponuje Ministerstwo Finansów, 1/3 stawki od ryczałtu podatkowego. 

Jednocześnie Jarosław Gowin stanowoczo zaznaczył, że Porozumienie nie poprze propozycji podatków w takim kształcie, jak proponuje to rząd. 

- Może się okazać, że Prawo i Sprawiedliwość przegłosuje te wyższe podatki z częścią lewicy, a konkretnie z tą najbardziej skrajną częścią, jaką jest partia Razem, bo oni wstępnie życzliwie odnieśli się do tej propozycji skokowego podwyższenia podatków dla przedsiębiorców

- wskazywał Jarosław Gowin.

Wicepremierowi Gowinowi, podczas spotkania w Rzeszowie, towarzyszyła Anna Kornecka, odwołana w środę przez premiera Mateusza Morawieckiego z funkcji podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii. którą wicepremier Gowin powołał w piątek na funkcję Pełnomocnika Ministra do spraw Inwestycji i Zielonego Ładu, w tym samym ministerstwie. Kornecka wskazywała na nie do końca przemyślane rozwiązania dotyczące budowy domów do 70 metrów kwadratowych bez pozwolenia.

- One muszą być zgodne z miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego albo wydaną decyzją o warunkach zabudowy. Odbywa się to albo w procedurze zgłoszenia, jeśli jest to dom rekreacyjny, albo w procedurze zgłoszenia z projektem, jeżeli są to domy mieszkalne, w których możemy mieć również siedzibę prowadzonej działalności gospodarczej

- uzasadniała.

W sobotę o godzinie 12 zbiera się Zarząd Krajowy Porozumienia, który rozmawiać ma o problemach w Zjednoczonej Prawicy. Zdymisjonowanie Anny Kornackiej, krytyka tej partii Polskiego Ładu w zakresie podatków, niejasne stanowisko partii Gowina w zakresie projektu ustawy "lexTVN", sprawiły, że jest o czym rozmawiać.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy