Reklama

Jarosław Gowin w piątek w Rzeszowie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: gov.pl

Jarosław Gowin w piątek w Rzeszowie - Zdjęcie główne

foto gov.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów W piątkowe popołudnie (6 sierpnia) zaplanowano spotkanie prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka z Jarosławem Gowinem Wiceprezesem Rady Ministrów, Ministrem Rozwoju, Pracy i Technologii. Czego będzie dotyczyć spotkanie ministra z Zjednoczonej Prawicy z samorządowcem opozycji?

To dość niespodziewane spotkanie, wszak Jarosław Gowin reprezentuje (póki co) obóz Zjednoczonej Prawicy, a prezydent Konrad Fijołek przeciwny, opozycyjny target samorządowy. Wizyta wicepremiera Gowina odbędzie się dwa dni po krytyce Polskiego Ładu przez samorządowców, którzy sprzeciwają się obciążaniu lokalnych samorządów na utracie wpływów z podatków PIT i CIT. I to właśnie Nowy Polski Ład ma być przedmiotem rozmów Gowina z Fijołkiem.

- Za Polski Ład zapłacą samorządy: 145 mld zł. w ciągu najbliższego dziesięciolecia. Ale za realizację tego rządowego programu zapłacą także przedsiębiorcy: taksówkarze i właściciele małych sklepów, pielęgniarki na kontraktach i informatycy, nasi mieszkańcy, którzy uwierzyli, że mogą wziąć swój los we własne ręce

– mówili samorządowcy podczas konferencji Polski (Rozk)Ład na Twój koszt.

Sam Rzeszów na obniżce podatków ma stracić około 90 milionów złotych. 

- Jednym z elementów Polskiego Ładu, zasługującym bezsprzecznie na poparcie jest zdecydowane podniesienie kwoty wolnej od podatku do przyzwoitego, europejskiego poziomu 30 tys. zł. To dobre rozwiązanie ma jednak swoje negatywne skutki uboczne dla samorządów.

- mówił kilka dni temu na brifingu prasowym wicepremier Jarosław Gowin.

- Dlatego Porozumienie zainicjowało dyskusję na temat nie tyle może rekompensat, co wprowadzenia nowych rozwiązań systemowych zapewniających stabilność finansową samorządów.

- dodawał.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy