Reklama

Duże inwestycje na osiedlu Zwięczyca. Uzbrojono teren m.in. pod osiedle Carpatia

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów Około 5 milionów złotych kosztowały ostatnie inwestycje na rzeszowskim osiedlu Zwięczyca. Na uzbrojeniu terenu zyska m.in. powstające tu osiedle Carpatia.

Nowe bloki powstają na osiedlu Zwięczyca, w miejscu, w którym nie było sieci wodociągowych i kanalizacyjnych. Żeby ułatwić życie mieszkańcom Carpatii, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Rzeszowie, wybudowało prawie 1200 metrów sieci wodociągowej oraz ponad 1300 metrów sieci kanalizacyjnej. Z tej ostatniej korzysta już m.in. nowa stacja paliw przy ul. Przemysłowej.

Drugą częścią inwestycji na os. Zwięczyca była zakończona właśnie budowa pompowni wody, która zaopatrywać będzie osiedle Carpatia. W budynku pracować będzie siedem pomp, które w ciagu godziny są w stanie przepompować 576 metrów sześciennych wody.

- Trwają ostanie prace porządkowe po zakończeniu budowy. Pompownia jest ogrodzona, a teren wokół niej zagospodarowany i uporządkowany – mówi Grzegorz Liszcz, zastępca kierownica działu inwestycji rzeszowskiego MPWiK. 

 
Uzbrojenie tej części Rzeszowa kosztowało ok. 5 milionów złotych. Ponad 1,8 mln miasto wydało na sieć wodociągową, blisko 1,5 mln na sieć kanalizacyjną i prawie 1,7 mln na pompownię wody. 

- To bardzo ważna inwestycja. I to nie tylko ze względu na zaopatrzenie w wodę i odebranie ścieków z nowego osiedla. To także uzbrojenie innych, sąsiednich terenów. Co za tym idzie, tereny te mogą skupić na sobie większe zainteresowanie inwestorów w południo-zachodniej części Rzeszowa

– mówi Marek Ustrobiński, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji sp. z O.O. w Rzeszowie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy