reklama

Co z karetkami w Rzeszowie? Dyrektor Pogotowia: "Normalnie funkcjonujemy"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: facebook.com/zzprmwspr

Co z karetkami w Rzeszowie? Dyrektor Pogotowia: "Normalnie funkcjonujemy" - Zdjęcie główne

Zdjęcie z protestu ratowników z 2020 roku | foto facebook.com/zzprmwspr

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów W czwartek informowaliśmy o dramatycznej sytuacji w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie. Według tamtejszych związków zawodowych, z powodów braków kadrowych, karetki nie wyjeżdżają do zdarzeń. Po południu poznaliśmy komentarz dyrektora pogotowia, jego opis sytuacji różni się od strony związkowej.
reklama

W czwartek, w mediach społecznościowych, na oficjalnym profilu Związku Zawodowego Pracowników Ratownictwa Medycznego Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie, mogliśmy przeczytać, m.in.:

- W dniu wczorajszym 3/12 ambulansów (wyjechało tylko trzy na dwanaście - przyp. redakcja). Liczba osób na zwolnieniach chorobowych to ok. 20 i cały czas ta liczba rośnie. Ratownicy Medyczni mają już dość, są zmęczeni, chorzy i dbają o swoje zdrowie- nie brakło ich w czasie wzrostu zachorowań koronawirusem i teraz to "czują w kościach". Ratownicy oraz Pielęgniarki w WSPR Rzeszów nie wiedzą jaką otrzymają najbliższą wypłatę- po co to komu, może mniejszą, może podobną no przecież nie większą- ważne, że praca jest hehe. Karetki stoją również w wielu miejscach w tej mlekiem i miodem płynącej krainie, zwanej Polską.

W czwartkowe popołudnie poznaliśmy komentarz dyrektora WSPR w Rzeszowie Andrzeja Kwiatkowskiego. W wypowiedzi dla portalu nowiny24.pl mówił:

- To jest nieprawda. Zasiewanie niepokoju wśród społeczeństwa jest nieuczciwe. Do mnie nie wpłynęła informacja o proteście, jest kilka osób, które złożyło zwolnienia lekarskie i za tych pracowników zabezpieczamy inną obsadę. Normalnie funkcjonujemy.

Czy to już otwarty protest ratowników medycznych? 

- Przyczyną tego protestu jest brak poszanowania naszego zawodu od rządzących do bezpośrednich przełożonych. Do dnia 12 lipca powinno być podpisane porozumienie dotyczące ustawy o najniższym wynagrodzeniu służby zdrowia. W dniu 19 lipca przedstawione porozumienie przez Dyrekcję nie spełniało oczekiwań strony związkowej, ba nawet nie spełniało wymagań ustawowych. Wolą członków związku było zrównanie podstawy wynagrodzenia do jednego współczynnika, niezależnie od wykształcenia. Przecież wykonujemy tę same czynności medyczne

- wyjaśnia Łukasz Maraj, przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Ratownictwa Medycznego WSPR, w wypowiedzi dla nowiny24.pl

Urząd Wojewódzki podtrzymuje stanowisko, że system ratownictwa medycznego w powiecie rzeszowskim działa bez szwanku.

- 30 czerwca br. wojewoda podkarpacki spotkała się z przedstawicielami Związku Zawodowego Pracowników Ratownictwa Medycznego WSPR w Rzeszowie. Postulaty środowiska ratowników medycznych zostały przekazane do Ministerstwa Zdrowia

- zapewnia Karolina Bogusz, dyrektor biura wojewody podkarpackiego, cytowana przez nowiny24.pl

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama