Reklama

Budżet Rzeszowa na 2022 rok. Prezydent Konrad Fijołek: to projekt niezwykle ambitny

Opublikowano: wt, 23 lis 2021 13:49
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rzeszów Niezwykle ambitnym nazwał projekt budżetu Rzeszowa na 2022 rok prezydent Konrad Fijołek. - Szczególnie w kontekście sytuacji, w jakiej jako samorząd aktualnie się znajdujemy. A ona nie jest łatwa - mówił podczas sesji rady miasta, która odbyła się we wtorek.

Przyszłoroczny budżet Rzeszowa ma wynieść ponad 1,76 mld zł. Jego główne założenia przedstawił we wtorek w Ratuszu prezydent Konrad Fijołek. 

- To dla mnie moment szczególny, bo po raz pierwszy prezentuję założenia budżetu z tego miejsca, w roli prezydenta, osoby która sporą część tych zadań zaprogramowała i zapowiedziała w swoim expose. To projekt niezwykle ambitny, szczególnie w kontekście sytuacji, w jakiej jako samorząd aktualnie się znajdujemy. A ona nie jest łatwa. Mimo to chcemy uruchomić wiele istotnych działań na terenie Rzeszowa, które są dla miasta albo strategiczne, albo bardzo oczekiwane przez mieszkańców. I ta cecha budżetu jest kluczowa

– mówił podczas sesji Rady Miasta Rzeszowa.

Z pieniędzy w budżecie Rzeszowa skorzysta każde osiedle

Prezydent Fijołek zwracał uwagę na to, że pieniądze z przyszłorocznego budżetu trafią na każde z rzeszowskich osiedli. Inwestycje i projekty zaplanowane przez miasto mają poprawiać jakość życia i, jak powiedział, wynieść ją na jeszcze wyższy poziom.

Kluczowe inwestycje w Rzeszowie, o których mówił Konrad Fijołek:

  • rozpoczęcie prac projektowych wiaduktu, który połączy ul. Wyspiańskiego z Hoffmanowej.
  • przygotowania do budowy wiaduktu w ciągu ul. Langiewicza
  • rozpoczęcie prac nad projektem budowy parkingu podziemnego pomiędzy budynkiem Urzędu Marszałkowskiego a Zespołem Szkół nr 1 przy ul. Towarnickiego
  • pierwsze pieniądze na aquapark
  • rozbudowa szkół na osiedlach Matysówka i Staromieście
  • budowa nowej części i hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1
  • prace przy budowie kompleksu edukacyjnego na Drabiniance
  • dalsza budowa krytej pływalni przy ul. Matuszczaka
  • pierwszy etap budowy Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki
 

Duży nacisk w przyszłorocznym budżecie Rzeszowa położono na zieleń, m.in. na kolejne parki kieszonkowe, które prezydent Fijołek obiecywał mieszkańcom w trakcie kampanii wyborczej. Zaplanowano też pieniądze m.in. na budowę tężni solankowej na Miłocinie i rozbudowę tartanowej ścieżki biegowej na bulwarach nad Wisłokiem.

Projekt budżetu Rzeszowa na 2022 rok będzie teraz szczegółowo omawiany przez komisje rady miasta. Radni będą głosować nad jego uchwaleniem podczas grudniowej sesji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.