Reklama

Bareja wiecznie żywy! Autobus MPK Rzeszów pojedzie do Kraczkowej, ale nie zatrzyma się w Malawie. Nie chce tego Rada Gminy Krasne

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: DB

Bareja wiecznie żywy! Autobus MPK Rzeszów pojedzie do Kraczkowej, ale nie zatrzyma się w Malawie. Nie chce tego Rada Gminy Krasne - Zdjęcie główne

foto DB

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rzeszów Linia 46 jeździ do Kraczkowej. Nie zatrzymuje się jednak w Malawie, bowiem Rada Gminy Krasne na to nie zezwala. Dlaczego? Odpowiedź znajdziesz w naszym tekście. Niemniej decyzja władz Krasnego spowodowała zbulersowanie mieszkańców. Jakie mogą być tego skutki?

Autobus MPK Rzeszów pojedzie przez Malawę, ale pasażerów nie weźmie.

To nie jest wcale prima aprilisowy żart. Od piątku podróżni z Kraczkowej, w gminie Łańcut, będą mogli korzystać z regularnych połączeń w ramach linii 46 MPK Rzeszów. Autobus, jadący przez Malawę w gminie Krasne, nie będzie mógł zabrać pasażerów tej miejscowości. Wobec braku zgodny Rady Gminy Krasne na zatrzymywanie się miejskiego przewoźnika na przystankach w Malawie, mieszkańcy sąsiadującej z miastem miejscowości, muszą "obejść się smakiem" na widok autobusu MPK. Bareja by tego nie wymyślił... 

Trasa linii 46, grafika: ZTM Rzeszów

- Jeszcze tak nie było, żeby autobus miejskiej komunikacji - MPK jechał przez całą wieś, z możliwością zabrania pasażerów. Niestety nie wsiądzie do autobusu nikt, bo Rada Gminy Krasne i wójt nie wyrazili zgody na zatrzymywanie się na przystankach - bulwersują się mieszkańcy Malawy.

Wydłużenie kursów linii 46 do Kraczkowej w gminie Łańcut, to wynik porozumienia zawartego pomiędzy Gminą Miasto Rzeszów, a Gminą Łańcut. Obydwa samorządy porozumiały się dla dobra mieszkańców Kraczkowej, którzy od dłuższego czasu nie mieli możliwości dojazdu autobusem do Rzeszowa i z powrotem. Porozumienie podpisano na okres próby trzech miesięcy. 

- Na podstawie przepisów, żeby nasze autobusy mogły się zatrzymywać na terenie innej gminy, musi być podpisane porozumienie. Bez zgody gminy Krasne, nie możemy się tam zatrzymywać - wyjaśnia Andrzej Dec, przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa. 

Jeszcze końcem lutego Rada Gminy Krasne podjęła uchwałę o niewyrażeniu zgody na zatrzymywanie się autobusów MPK Rzeszów na przystankach w Malawie. Start linii do Kraczkowej przesunięto z początku marca na kwiecień i rozpoczęto ponowne rozmowy. Niestety bez skutku. 

Rozkład jazdy linii 46, grafika: ZTM Rzeszów

Gmina Krasne tłumaczy swoją decyzję faktem przynależności do Związku Gmin Podkarpackiej Komunikacji Autobusowej, w ramach której m.in. do Malawy kursują autobusy MKS, za które płaci. 

Tomasz Kamiński, wiceprzewodniczący Rady Miasta Rzeszowa, był inicjatorem linii do Malawy i Kraczkowej. To do niego zgłosili się mieszkańcy po pomoc.

- Niestety Rada Gminy Krasne podjęła uchwałę, która nie wyraża zgody na korzystanie z przystanków na terenie tej gminy. Zalatuje to trochę Bareją. To jakieś konflikty międzyludzkie - mówi.

Mieszkańcy Malawy: Odwołamy wójta Krasnego i radę gminy!

Niezrozumiałe decyzje gminy Krasne spotykają się z coraz większą dezaprobatą dla władz gminy Krasne. Mieszkańcy mówią wprost: "podejmiemy kroki, żeby odwołać wójta i radę gminy". W najbliższą sobotę (2 kwietnia) zaplanowano już pierwsze spotkanie w tej sprawie.

- Sołtys Malawy ciągle odbiera telefony osób, które zgłaszają się do "Grupy Inicjatywnej" w sprawie odwołania władz gminy jeszcze w tym roku, nie czekając na wybory w trybie ustawowym - słyszymy. - Mieszkańcy nie wyrażają zgody na ich dalsze rządy!

- Wielu uczniów, studentów i pracowników, którzy są odcięci od możliwości szybkiego dojazdu do Rzeszowa, chciało utworzenia kursów do Kraczkowej przez Malawę - przekazuje Anna Kowalska, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie, do którego regularnie wpływają pisma mieszkańców o kursy autobusów miejskich. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy