Reklama

Autobus Lewicy rusza w Polskę. W niedzielę odwiedzi Rzeszów

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: strona internetowa Lewicy

Autobus Lewicy rusza w Polskę. W niedzielę odwiedzi Rzeszów - Zdjęcie główne

foto strona internetowa Lewicy

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów Wakacyjne miesiące nie będą czasem odpoczynku dla przedstawicielek Lewicy. Wsiadają do busa i jadą spotykać się z Polkami i Polakami. Dotrą do kilkudziesięciu miast w całym kraju. Objazdowi Polski towarzyszy hasło: Zrobimy to lepiej! W niedzielę 1.08 o g. 12 posłanki Lewicy zawitają na rzeszowski Rynek.

Autobus polityczek Lewicy do końca lata przemierzy tysiące kilometrów i odwiedzi kilkanaście miast. Dużych i małych, wojewódzkich i powiatowych. W niedzielę będzie na Podkarpaciu, także i w Rzeszowie

- Żeby zmiana w Polsce mogła się dokonać, musimy o niej rozmawiać. Musimy w sobie uruchomić energię, która pozwoli tę zmianę wyzwolić. A stanie się to wyłącznie wtedy, gdy politycy i obywatele muszą działać z ludźmi. Dlatego ruszamy w drogę!

– mówi posłanka Joanna Scheuring-Wielgus. 

- Będziemy w drodze przez wszystkie wakacyjne weekendy! Trasa oczywiście jest ustalona, ale zostawiamy sobie przestrzeń na spontaniczne działania. Gdy po drodze coś nas zainteresuje, to zatrzymamy się w dowolnym momencie.

– opowiada Scheuring-Wielgus.

Spotkania z mieszkańcami i mieszkankami poszczególnych miast będą odbywały się w atmosferze pikniku. Będą koce i leżaki, ale też wachlarze i kubki, by przy kawie, herbacie czy soku porozmawiać o tym, co naprawdę ważne. A tematów do omówienia jest niemało.

- Porozmawiamy o drożyźnie w sklepach, o prawach kobiet, o świeckim  państwie, o nowoczesnej szkole, o systemie ochrony zdrowia, ochronie środowiska i o wszystkim, z czym ludzie do nas przyjdą. 

– dodaje posłanka Katarzyna Kotula.

Na mapie polityczek Lewicy są m. in. Mińsk Mazowiecki, Płock, Siedlce, Dąbrowa Górnicza, Ostowiec Świętokrzyski, Kielce, Przemyśl, Rzeszów, Chrzanów, Nowy Sącz, Zielona Góra, Ostróda, Kołobrzeg czy Szczecinek. Łącznie polityczki Lewicy chcą zawitać do 20 miast. 

- Będzie z nami jeździć specjalna urna, do której chcemy zbierać pomysły Polek i Polaków na nasz kraj. Urządzimy Polskę na nowo i ZROBIMY TO LEPIEJ niż ci, którzy teraz zarządzają naszą ojczyzną.

– dodaje Beata Maciejewska, która także podróżuje busem Lewicy.

To drugi weekend na trasie posłanek Lewicy. W sobotę Joanna Scheuring-Wielgus, Katarzyna Kotula, Beata Maciejewska, Wanda Nowicka i Agnieszka Dziemianowicz-Bąk odwiedzą Ostrowiec Świętokrzyski, Kielce i Dąbrowę Górniczą, a w niedzielę Rzeszów i Przemyśl.

W Rzeszowie posłanki Lewicy spotkają się z mieszkankami i mieszkańcami miasta na Rynku w niedzielę 1.08 o godzinie 12.00. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy