Reklama

Atrakcje na wakacje. Ponad 250 imprez w mieście!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UM Rzeszowa

Atrakcje na wakacje. Ponad 250 imprez w mieście! - Zdjęcie główne

Plakat promocyjny | foto UM Rzeszowa

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów Dwieście pięćdziesiąt różnych wydarzeń kulturalno -sportowych czekać będzie każdego dnia wakacji na mieszkańców Rzeszowa i nie tylko. Wśród wydarzeń znajdą się propozycje zarówno dla najmłodszych, jak i dla dorosłych, seniorów czy całych rodzin. W piątek, w rzeszowskim Ratuszu, zaprezentowano szczegóły.

Przez całe lato na terenie Rzeszowa odbywać się będą koncerty, wystawy, spektakle, warsztaty, turnieje sportowe. Na mieszkańców czeka również wiele imprez plenerowych. Nie będzie dnia, kiedy w mieście nie będzie można miło i atrakcyjnie spedzić czasu. 

Rzeszowski magistrat wspólnie z miejskimi instytucjami przygotowały bogatą ofertę imprez wakacyjnych w ramach letniej akcji „Atrakcje na wakacje”. W piątek, 2 lipca, w rzeszowskim ratuszu odbyła się konferencja, podczas której zaprezentowano ramowy kalendarz imprez.


Wielokrotnie w debacie o Rzeszowie i o jego przyszłości wspominałem, jak bardzo ważne jest stwarzanie przestrzeni i okazji do nawiązywania relacji. Integrowanie jest niezbędne, aby mieszkańcy naszego miasta mogli poczuć się bezpiecznie. To nasz wspólny kapitał ludzki

- mówił w piątek Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.


Fijołek zapowiedział, że podczas najbliższej sesji Rady Miasta (6 lipca) znowelizowany zostanie miejski budżet, gdzie zwiększy się dotacje na kulturę. W ten sposób chce, aby wydarzenia kulturalne nie odbywały się tylko w centrum miasta, ale także na rzeszowskich osiedlach. 

Już w sobotę 3 czerwca startują specjalne pokazy Fontanny Multimedialnej. O godzinie 19:00 przy fontannie wystąpi Dziecięca Orkiestra Dęta. 
Na skwerze w Millenium Hall, w godz. 9:00 - 21:00 rozegrany zostanie turniej koszykówki 3×3 Rzeszów Streetball Challenge. 

W lipcu i sierpniu odbędą się także dwa ważne festiwale "Tony" i "Carpathia". Nie zabraknie także wydarzenia upamiętniającego rzeszowskiego jazzmana Tomasza Stańsko - "Toast Urodzinowy dla Tomasza Stańki"

Szczegóły i kalendarz znajdziecie TUTAJ

fot. Grzegorz Bukała/UM Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała/UM Rzeszowa

Organizatorami wydarzeń są: Urząd Miasta Rzeszowa, Estrada Rzeszowska, Teatr Maska, Rzeszowski Dom Kultury, Muzeum Dobranocek, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie, Biuro Wystaw Artystycznych, Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa, Międzyszkolny Ośrodek Sportowy, Młodzieżowy Dom Kultury oraz Rzeszowski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy