Reklama

Atak zimy w Rzeszowie i powiecie rzeszowskim. Ile wypadków, jakie utrudnienia?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: RB

Atak zimy w Rzeszowie i powiecie rzeszowskim. Ile wypadków, jakie utrudnienia? - Zdjęcie główne

Rzeszów [25.01.2021 r.] | foto RB

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów Nocne, intensywne opady śniegu sprawiły, że na drogach powiatu rzeszowskiego jest bardzo ślisko. W wielu miejscach na jezdni leży gruba warstwa śniegu. Również w samym Rzeszowie warunki na drogach są - mówiąc najogólniej - ciężkie, zwłaszcza na terenach oddalonych od centrum.

Już wczoraj informowaliśmy o przepowiadanym ataku zimy przez łowców burz i Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Śnieg pada nieprzerwanie, a warunki na drogach są fatalne i nie ulegają poprawie. 

Kolizje w mieście i powiecie

Na ulicach Rzeszowa robią się koleiny pomiędzy pasami i sama jazda samochodem to dzisiaj wyzwanie, które nie należy do przyjemnych. Jedynie w centrum miasta ulice pozwalają na w miarę bezpieczny przejazd. Osiedla oddalone od centrum są potężnie zaśnieżone, w związku z czym jazda samochodem jest znacznie bardziej niebezpieczna niż w innych rejonach miasta. 

Nawet w centrum, czyli m.in. na al. Rejtana, al. Piłsudskiego, ul. Cieplińskiego czy Lisa Kuli należy zachować szczególną ostrożność, zwłaszcza w trakcie wykonywania zakrętów. Władze miasta wyjaśniają, że dokładają wszelkich starań, aby zwiększyć bezpieczeństwo na drogach. 

- Akcję odśnieżania rozpoczęła się przed godz. 4. Wyjechało wówczas 14 pługo-piaskarek na drogi kat. 1,2 i 3. Przed godziną 5 wyjechało 15 pojazdów na drogi kategorii 4 i 5, a przed godz. 6 na ulicach pojawiło się 18 pojazdów do odśnieżania chodników. Na ten moment pracują na mieście 54 pojazdy. Są to pługo-piaskarki i cztery śmieciarki z pługiem do odśnieżania. Wysypaliśmy ponad 100 ton soli do godz. 10.30. 

- tłumaczy Artur Gernand z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa. 

Policja ostrzega kierowców przed nadmierną prędkością, niedostosowaną do warunków panujących na drogach. Od rana w Rzeszowie i na terenie powiatu rzeszowskiego zanotowano aż 17 kolizji. 

- Od godz. 6 zanotowaliśmy aż 17 kolizji. Na szczęście dotychczas nie doszło do wypadków, ani innych poważniejszych zdarzeń. 

- wyjaśnia nadkom. Adam Szeląg z Komendy Miejskiej w Rzeszowie dodając:

- Warunki są bardzo ciężkie. Jeżeli nie musimy, nie wyjeżdżajmy samochodem. 

Utrudnienia w mieście i powiecie

Sytuacja na drogach w województwie jest ciężka. W godzinach porannych zablokowane było rondo w Miejscu Piastowym, gdzie krzyżują się drogi krajowe nr 19 i 28, prowadzące do przejścia granicznego w Barwinku oraz w kierunku Sanoka. Samochody ciężarowe z trudem pokonywały wzniesienia w Rogach, Woli Komborskiej oraz Węglówce, w wyniku czego tworzyły się zatory. W Komendzie Wojewódzkiej Policji słyszymy, że sytuacja z minuty na minutę się poprawia.

Podkreślmy, że dotychczas w powiecie rzeszowskim i samym Rzeszowie nie zanotowano utrudnień w ruchu. 

- Wszystkie drogi główne są przejezdne.

- przekonuje Adam Szeląg. 

O ewentualnych utrudnieniach, kolizjach i wypadkach będziemy informować naszych czytelników na bieżąco!

 

rafal.bolanowski@korso.pl

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy