Reklama

Potężny atak zimy! IMGW wydał ostrzeżenie najwyższego stopnia

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Potężny atak zimy! IMGW wydał ostrzeżenie najwyższego stopnia - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe | foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Łowcy Burz zwiastują nadejście znad Morza Śródziemnego niżu o imieniu "Lars", który może przynieść na wschodzie Polski najsilniejsze od lat śnieżyce. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje o przyroście pokrywy śnieżnej od 30 cm do 35 cm!

Łowcy Burz ostrzegają przed atakiem zimy we wschodniej i południowej Polsce. Okazuje się, że tym razem nie będziemy mieć do czynienia z „bestią ze wschodu” znad Rosji, lecz z niżem „Lars”. 

Podkarpacie pod śniegiem

Przed gwałtownymi opadami śniegu w województwie podkarpackim ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, wydając ostrzeżenie trzeciego i drugiego stopnia. 

- Od godz. 02:00 dnia 25.01.2021 do godz. 20:00 dnia 25.01.2021 prognozuje się opady śniegu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym, powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o 30 cm do 35 cm.

- informuje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego

Według doniesień łowców burz, najsilniejsze opady powinny pojawić się w poniedziałek w ciągu dnia w pasie od okolic Lublina przez Białystok po okolice Suwałk. Opady śniegu mogą spowodować poważne utrudnienia na drogach oraz lokalne szkody. „Lars” może nawiedzić Polskę już w niedzielę.

IMGW podaje, że temperatura maksymalna wyniesie w czasie opadów od 0 st. do 3 st. C, w rejonach podgórskich Karpat około -3 st. C. Wiatr będzie dość silny, na wschodzie miejscami porywisty, z kierunków zachodnich i północnych. Dlatego możliwe są zawieje i zamieście śnieżne powodujące zaspy.

Ostrzeżeniem drugiego i trzeciego stopnia objęto następujące powiaty: brzozowski, dębicki, jarosławski, kolbuszowski, leżajski, lubaczowski, łańcucki, mielecki, niżański, przemyski, przeworski, ropczycko-sędziszowski, rzeszowski, stalowowolski, strzyżowski, tarnobrzeski, bieszczadzki, jasielski, krośnieński, leski i sanocki.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy